Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

Radomskie

Nowy odcinek drogi powiatowej w Słowikowie wraz z mostem na Wiązownicy już gotowy

niedziela, 17 marca 2024 17:45 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Powiat Radomski
Monika Nowakowska

Przebudowa dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej w miejscowości Słowików wraz z mostem na rzece Wiązownicy kosztowała ponad 13 milionów złotych. Uroczyste otwarcie drogi odbyło się w czwartek, 14 marca.

Przypomnijmy, że umowę na pierwszy etap prac przy przebudowie drogi powiatowej Wieniawa – Przytyk – Jedlińsk w gminie Przytyk podpisano 6 czerwca. Obejmował on przebudowę odcinka drogi o długości 1117 metrów wraz z rozbudową mostu na rzece Wiązownicy w miejscowości Słowików. Inwestycja pochłonęła około 13 milionów złotych.

– Część pierwsza obejmowała prace związane z budową obiektu mostowego wraz z dojazdami na odcinku o długości 985 metrów. Ostatecznie wartość tych robót wyceniono 8,5 miliona złotych. Kwota wyższa wynika z tego, że w trakcie prac wyszło, że ten most trzeba jeszcze raz przeprojektować, wzmocnić i przebudować – przypomniał Waldemar Trelka, starosta radomski.

W czwartek drogę wraz z mostem w Słowikowie uroczyście otwarto. Nie brakowało parlamentarzystów – w osobach posła Marka Suskiego i senatora Stanisława Karczewskiego. Obecni byli też włodarze Powiatu Radomskiego, wspomniany starosta Waldemar Trelka oraz przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Murawski. Były również lokalne władze, czyli Dariusz Wołczyński, burmistrz miasta i gminy Przytyk oraz skarbnik Anna Rogulska i zarazem radna powiatowa z tego terenu.

Senator Karczewski, który mieszka w pobliżu nowej drogi i również nie krył zadowolenia. – Przejeżdżałem tędy, ludzie się zatrzymywali i dziękowali pracownikom, którzy codziennie budowali ten most. Dziś wszyscy się bardzo cieszymy. Teraz możemy nad zalew Jagodno dojechać rowerami po fajnej ścieżce – dodał senator.

Warto dodać, że gmina Przytyk w 2023 roku przekazała na tę inwestycję 1 mln zł z tytułu pomocy finansowej zadeklarowanej w wysokości 35% środków własnych Powiatu wynoszącej 2 150 374.00 zł. Pozostała kwota w wysokości 1 150 374,0 zł ma zostać przekazana w bieżącym roku.