Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

Radomskie

Będzie przebudowa dróg w gm. Zakrzew i Jedlnia-Letnisko

poniedziałek, 18 marca 2024 18:58 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Umowy na przebudowę odcinków dróg nr 740 w gm. Zakrzew i nr 737 w gm. Jedlnia-Letnisk zostały podpisane w poniedziałek, 18 marca 2024 roku w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Radomiu. Wartość obu inwestycji, które sfinansuje samorząd woj. mazowieckiego to ponad 23 mln złotych.

Przebudowane zostaną dwie drogi w pow. radomskim. To fragmenty dróg 740 w gm. Zakrzew oraz 737 w gm. Jedlnia-Letnisko. Inwestycje będą kosztowały 23 mln złotych i w całości sfinansuje je samorząd. woj. mazowieckiego.  Droga 740 zostanie gruntownie zmodernizowana od skrzyżowania z obwodnicą Radomia trasą S7 do Milejowic. Na 1,8 km odcinku w Mleczkowie i Milejowicach powstanie ciag pieszo-rowerowy. Wzmocniona zostanie nawierzchnia jezdni, przebudowane zjazdy i wybudowana kanalizacja deszczowa. Koszt inwestycji to 6 513 436, 13 zł. Prace potrwają 8 miesięcy.

Zakres robót na drodze 737 na terenie gm. Jedlnia-Letnisko obejmuje przebudowę na odcinku 1 km w Siczkach z przebudową mostu nad rzeką Gzówka. Na skrzyżowaniu dróg 699 i 737 powstanie rondo. Wybudowane będą także chodniki i ciąg pieszo-rowerowy. Roboty obejmą przebudowę infrastruktury podziemnej i budowę kanalizacji deszczowej. Koszt zadania to 16 597 462, 66 zł. Prace potrwają półtora roku. Wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski:

Radny woj. mazowieckiego Leszek Przybytniak:

Burmistrz gm. Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski:

Grzegorz Obłękowski dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich:

W uroczystości podpisania umów na przebudowy dróg uczestniczył Sławomir Białkowski przez wiele lat wójt gm. Zakrzew:

Obie inwestycje są realizowane w ramach współpracy z lokalnymi samorządami. Gminy na własny koszt opracowały dokumentację projektową do realizacji zadań. Wykonawcą obu inwestycji jest firma Strabag Sp. z o. o.