Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 maja 2024

Kozienice

Po raz czwarty maszerowaliśmy i pomagaliśmy chorym dzieciom

niedziela, 21 kwietnia 2024 18:34 / Autor: Kamil Zapora
Rajd zakończył się ogniskiem, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Za nami IV rajd charytatywny po Puszczy Kozienickiej. W tym roku 180 osób przeszło lasami rezerwatu Krępiec w okolicach Garbatki-Letniska. Przez zbiórki do puszek i licytacje zbierano pieniądze na rehabilitację dwójki chorych dzieci z powiatu kozienickiego.

Choć niedziela 21 kwietnia była chłodna to atmosfera na Polance w Garbatce-Letnisku była gorąca. Wszystko za sprawą czwartego już rajdu charytatywnego na rzecz chorych dzieci z powiatu kozienickiego. Trzy lata temu organizacji pierwszej edycji podjął się Maciej Zając i od w 2021 nieprzerwanie kontynuuje tę tradycję:

Tegoroczna trasa wiodła po terenie rezerwatu Krępiec, a przewodnikami byli leśnicy z Nadleśnictwa Zwoleń. Kinga Chudzik i Michał Rutka opowiedzieli nam o walorach tego miejsca:

Rajd łączył w sobie wiele celów – aktywne spędzenie wolnej niedzieli na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół i znajomych, a także pomoc Marcelowi Królowi i Wojtkowi Stępniowi z powiatu kozienickiego, którzy potrzebują kosztownych rehabilitacji. Pieniądze zbierane były do puszek, a na zakończenie rajdu zorganizowano licytacje przedmiotów przekazanych przez partnerów i sponsorów:

Zbiórka jak i sam rajd nie udałyby się bez wsparcia partnerów w tym Enei Wytwarzanie. Do poniedziałku do godziny 18:00 trwają zbiórki internetowe na profilu Macieja Zająca na Facebooku.