Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

Opoczno

Prace można składać do 31 maja

piątek, 24 maj 2024 14:59 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Zostało jeszcze tylko kilka dni na składanie prac w konkursach ogłoszonych w ramach 10. edycji powiatowych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.

Jeszcze tylko do 31 maja można zgłaszać swoje prace w konkursach ogłoszonych w ramach 10. edycji powiatowych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Powiat Opoczyński zorganizował trzy takie konkursy: plastyczny, fotograficzny i filmowy. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 14 czerwca o godzinie 10 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie. Regulaminy konkursów dostępne są na stronie internetowej powiatu.

Zakończyło się kolejne posiedzenie wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W obradach wziął udział m.in. starosta opoczyński Marcin Baranowski. Jak mówi, w czasie posiedzenia omówiony został m.in. stan opieki psychologicznej w szkołach. – Analizowaliśmy także sytuację w sektorze edukacji – wyjaśnia. Z tej analizy wynika, że w województwie łódzkim dramatycznie zaczyna brakować fachowców.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o sukcesach uczniów Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy oraz przedstawiliśmy ofertę edukacyjną Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym. Wicestarosta Maria Barbara Chomicz zaprosiła również do udziału 21. Festiwalu Pieśni i Poezji Maryjnej. Odbędzie się on w najbliższą niedzielę w kościele w Mroczkowie Gościnnym. Początek wydarzenia o godzinie 16.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: