Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024

Kozienice

Uczniowie ZS w Kozienicach wrócili z Malagi

wtorek, 28 maj 2024 14:14 / Autor: Kamil Zapora
fot. ZS nr 1 w Kozienicach
Kamil Zapora

15 uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach wzięła udział w praktykach zawodowych w Maladze. Posłuchajcie co mieli do powiedzenia o pracy w Hiszpanii.

Dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus grupa 15 uczniów z ZS nr 1 w Kozienicach (8 uczniów z klasy o profilu technik mechanik oraz 7 uczniów z klasy o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych) wraz z opiekunkami, miało możliwość odbycia trzytygodniowych praktyk w hiszpańskiej Maladze.

Projekt prowadzony na zasadach programu Erasmus+ skupiał się na umożliwieniu uczniom zdobycia doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku.

Mechanicy odbywali praktyki w różnych zakładach, gdzie mogli poszerzać swoje horyzonty zawodowe i adaptować się do nowych warunków pracy:

Z kolei uczennice klas gastronomicznych miały okazję odkrywać tajniki kuchni hiszpańskiej, pracując w lokalnych restauracjach, gdzie doskonaliły swoje umiejętności kulinarno-gastronomiczne jak również zgłębiały kulturę i zwyczaje kulinarne Malagi:

Nie tylko praca stanowiła część programu pobytu w Hiszpanii. W czasie wolnym, młodzież miała okazję zwiedzić urokliwe zakątki Andaluzji:

Kto mógł udać się na praktyki do Hiszpanii? Mówi koordynator projektu, nauczyciel ZS nr 1 Michał Wrochna:

Wkrótce w ramach tego samego projektu do Portugalii wyruszy kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół. Dzisiaj mieli oni okazję posłuchać prezentacji swoich kolegów, którzy zagraniczne praktyki mają już za sobą.