Patron dnia: św. Joanna Beretta Molla
Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

Drzewiczanie bez medali

czwartek, 11 sierpnia 2016 19:53 / Autor: Michał Kaczor

Kajakarze górscy Piotr Szczepański/Marcin Pochwała w C-2 i Natalia Pacierpnik w K-1 nie zdobyli medali na igrzyskach w Rio.

Duet Piotr Szczepański/Marcin Pochwała zajął 5. miejsce w finale C-2 z czasem 1:44,97. Polaków wyprzedziły dwójki Słowacji, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Do trzeciego miejsca zabrakło nieco ponad półtorej sekundy. Piotr Szczepański i Marcin Pochwała powtórzyli tym samym miejsce, które zajęli na igrzyskach w Londynie.

Do finału nie awansowała natomiast Natalia Pacierpnik. Drzewiczanka w półfinale K-1 popłynęła zbyt zachowawczo i zajęła 11. miejsce (do finału awansowała najlepsza 10).