Patron dnia: św. Stanisław Kazimierczyk, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 05 maja 2024

Zapaśnicy z workiem medali

poniedziałek, 12 września 2016 12:20 / Autor: Michał Kaczor

Aż 10 medali zdobyli zapaśnicy "Olimpijczyka" Radom na mistrzostwach Polski seniorów w Zgierzu.

Złoty medal wywalczył Arkadiusz Kułynycz w kategorii do 75 kg. W finale pokonał Dawida Klimka ze Śląska Wrocław. Srebrne medale zdobyli Konrad Kośla (kat. do 71 kg), Aleksander Kroczak (kat. 98 kg) i Mateusz Kareciński (kat. 130 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli Grzegorz Rutkowski (kat. 59 kg), Mateusz Nowak i Michał Kośla (kat. 66 kg), Łukasz Fafiński (kat. 80 kg), Mateusz Treder (kat. 85 kg) oraz Rafał Płowiec (kat. 130 kg).

10 medali przełożyło się również na sukces w klasyfikacji drużynowej. RCSZ "Olimpijczyk" zdeklasował rywali i z 428 punktami zajął pierwsze miejsce. Drugi AKS Piotrków Trybunalski zdobył 277 pkt, a trzeci WKS Śląsk Wrocław 263 pkt.