Marek Sierocki

Sześć medali dla zapaśników Olimpijczyka Radom

sobota, 18 lutego 2023 23:50 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Dwa złote, jeden srebrny i trzy brązowe medale wywalczyli zawodnicy Radomskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Impreza odbyła się w sobotę, 18 lutego 2023 roku w hali Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu.

Na mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznych do Radomia przyjechało 95 zawodników, w tym goście między innymi z Gruzji i Niemiec. Złote medale wywalczyli Arkadiusz Kułynycz i Patryk Bednarz. Srebro przypadło Przemysławowi Piątkowi. Medale brązowe wywalczyli: Michał Kośla, Konrad Kozłowski oraz Wojciech Kański. Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk zajęło drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz pierwsze miejsce w skali kraju jako klub 2022 roku. Z sukcesów zawodników oraz mistrzostw cieszy się prezes Olimpijczyka Radom Maria Świerczyńska. Obyśmy doczekali olimpijczyka-mówi prezes:

Ważne jest zdobywanie międzynarodowych doświadczeń-mówi Zdzisław Kolanek, trener i dyrektor klubu:

Wśród gości, którzy przybyli na mistrzostwa do Radomia był Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, który chwalił mistrzostwa w Radomiu:

Zmagania zapaśników w Radomiu oglądał także trener kadry i olimpijczyk Józef Tracz:

Udane zawody. Było dużo emocji i dużo wrażeń-mówi Włodzimierz Zawadzki, trener Olimjczyka Radom. Olimpijczyk z Atlanty w 1996 roku zwraca uwagę na młodych zawodników w Olimpijczyku:

Patronem wydarzenia było Radio Plus Radom.