Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

Dwa złota i trzy srebra

piątek, 04 sierpnia 2017 16:04 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W Drzewicy zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie górskim. W imprezie udanie zaprezentowali się miejscowi zawodnicy. Zdobyli aż pięć medali.

Przez trzy ostatnie dni Drzewica była areną zmagań kajakarzy górskich. Na miejscowym torze rozegranych zostało kilka imprez. To wielkie sportowe święto dla nas wszystkich, podkreśla burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

W tych zawodach sportowych udanie zaprezentowali się zawodnicy Ludowego Klubu Kajakowego z Drzewicy. Podczas memoriału nasi zawodnicy zdobyli kilka cennych medali, mówi Andrzej Krzyżanowski, wiceprezes LKK.

Podczas memoriału bardzo dobrze zaprezentował się drzewiczanin Maciej Bartos, który wywalczył dwa medale.

Potwierdziły to dzisiejsze Mistrzostwa Polski Juniorów. W imprezie drzewiczanie zdobyli aż pięć medali. Złoto w K1 wywalczyła Katarzyna Smolarska.

Kasia zdobyła również srebrny medal w C1. Drugie złoto dla drzewiczan wywalczył, także w C1, Szymon Zawadzki.

Zadowolony ze startu jest także Michał Franczak. W C1 był drugi. Srebrny medal w K1 zdobył również Przemysław Szpinek.