Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

SPORT

Zawsze będziemy pamiętać

wtorek, 10 października 2017 15:13 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W Mroczkowie Gościnnym pod Opocznem zakończyła się trzecia edycja Memoriału Marka Galińskiego. W kolarskich zmaganiach wzięło udział blisko 150 zawodników, którzy w ten sposób oddali hołd najbardziej utytułowanemu polskiemu kolarzowi górskiemu.

Memoriał Marka Galińskiego to sportowa impreza, która ma przypominać utytułowanego kolarza z Mroczkowa. Wyścig dotychczas rozgrywany był w Gielniowie, w tym roku po raz pierwszy odbył się w rodzinnej miejscowości Marka Galińskigo, podkreśla Mariusz Sarwiński, organizator imprezy.

W wyścigu elity kobiet triumfowała Katarzyna Solus-Miśkowicz.

W elicie mężczyzn najlepszy okazał się Michał Topór. Łącznie w rywalizacji w Mroczkowie wzięło udział blisko 150 kolarzy.

Memoriał to wspólna inicjatywa Opoczno Sport Team oraz Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym. Organizację imprezy wsparły również samorządy: Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Opocznie. Starosta Józef Róg.

Ważnym punktem memoriału była runda honorowa dla Marka, którą wspólnie pokonali wszyscy kolarze. Zakończyła się ona złożeniem wiązanki kwiatów na grobie najbardziej utytułowanego polskiego kolarza górskiego. - Marek był wzorem dla nas wszystkich, dlatego będziemy o nim pamiętać - mówi Mariusz Sarwiński.

Jest więc szansa, że memoriał zagości na stałe w kalendarzu imprez organizowanych na terenie gminy Opoczno.