Patron dnia: św. Zygmunt, król i męczennik
Dziś jest: Czwartek, 02 maja 2024

Udany weekend „Biegiem Radom!”

wtorek, 15 maj 2018 11:50 / Autor: Weronika Chochoł

Ponad 40-to osobowa grupa zawodników stowarzyszenia "Biegiem Radom" wystartowała na różnych dystansach w ING Night Maraton Luxemburg.

Drugie miejsce maratonie zajęła Karolina Waśniewska. Trudną technicznie trasę, z dużą ilością podbiegów pokonała w czasie 03:06:52. Reprezentantkę „Biegiem Radom!” wyprzedziła jedynie Etiopka – Dera Lakelesh Feysa z wynikiem 02:51:33. Wśród mężczyzn pierwszy na mecie z czasem 02:12:10 zameldował się Kenijczyk Mark Kibiwot.

Z pozostałych reprezentantów „Biegiem Radom!” najwyżej w swoich kategoriach wiekowych sklasyfikowani zostali: Jerzy Borkowski – na pierwszym miejscu w kategorii pow. 65 lat. Z kolei na trzecich miejscach uplasowali się: Małgorzata Michalska, Katarzyna Kowalska i Sławomir Rusak.

W imprezie wystartowało ponad 14000 zawodników.

Tegoroczny maraton w Luksemburgu był dwunastym już wspólnym wyjazdem na maratony zagraniczne Stowarzyszenia „Biegiem Radom!”.

Również Reprezentanci stowarzyszenia "Biegeim Radom!" odniesli ostatnio sukcesy również podczas biegów na terenie kraju. Najbardziej wartościowy sukces zanotował Karol Grabda, który wygrał Cross Maraton w Sielpi z wynikiem 02:54:22. Karol Grabda o blisko 2 minuty wyprzedził na mecie reprezentanta KKL Kielce Jacka Długosza (02:56:20). Było to trzecie zwycięstwo biegacza w tej imprezie. Zawodnik „Biegiem Radom!” wygrywał te zawody w latach 2015 i 2016.