Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Piłka nożna

Enea Wytwarzanie rozszerzyła współpracę z Radomiakiem

czwartek, 02 lipca 2020 13:20 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Enea Wytwarzanie z Grupy Enea oraz RKS Radomiak wydłużyły umowę sponsoringową do czasu zakończenia sezonu. Deklarują też zamiar kontynuowania współpracy.

Wspierany przez Eneę Wytwarzanie klub RKS Radomiak ze względu na epidemię koronawirusa nie mógł przez kilka miesięcy rozgrywać swoich ligowych spotkań. Zawieszenie piłkarskiej I Ligi spowodowało, że zawarte w umowie sponsoringowej zapisy nie mogły zostać zrealizowane przez klub. Enea Wytwarzanie jako dpowiedzialny sponsor podjęła decyzję o aneksowaniu umowy wydłużając termin jej trwania do końca lipca 2020 roku.

Wypracowane rozwiązanie umożliwi „Radomiakowi” realizację świadczenia na rzecz sponsora, co daje perspektywę kontynowania współpracy w przyszłości. Podpisanie odpowiedniego aneksu było konieczne, gdyż zawarta na sezon 2019/2020 umowa sponsoringowa między Eneą Wytwarzanie i RKS Radomiak wygasała z końcem maja, czyli uwzględniała pierwotny termin zakończenia rozgrywek ligowych. Nowy termin obowiązywania umowy został dostosowany do stanu epidemii i uwzględnia zmieniony terminarz ligowy.

– Nasza decyzja o aneksowaniu podjęta została w trosce o „Radomiaka”, który w dobie pandemii koronawirusa pozbawiony został przez niektórych sponsorów części środków finansowych –mówi wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. strategii rozwoju Tomasz Siwak:

– Ligowe rozgrywki z udziałem „Radomiaka” zostały wznowione i choć do tej pory, ze względów sanitarnych, odbywały się przy pustych trybunach, to większość spotkań jest transmitowana przez telewizję. Dla nas, jako sponsora, to dodatkowa wartość reklamowa i jesteśmy przekonani, że przyniesie oczekiwane efekty. Już teraz możemy zadeklarować nasze zainteresowanie kontynowaniem współpracy – w tym trudnym dla wielu czasie jesteśmy z „Radomiakiem”, który ma za swojego ambasadora posła Marka Suskiego, przewodniczącego Komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa, na dobre i na złe. Po raz kolejny udowadniamy, że jako spółka Skarbu Państwa jesteśmy solidnym i odpowiedzialnym partnerem. Wszystkim nam, a przede wszystkim kibicom, należy życzyć, aby „Radomiak” odnosił sukcesy i pomimo trudności wykorzystywał w pełni swoje szanse oraz by mógł jak najszybciej zagrać na swoim stadionie. „Radomiak”, kibice Radomiaka i Radom z pewnością na to zasługują – mówi wiceprezes Tomasz Siwak.

- Cieszę się niezmiernie, że tak zacny i możny sponsor, jakim jest Enea, deklaruje kontynuowanie  współpracy z naszym klubem. My z tej współpracy jesteśmy bardzo zadowoleni i jak widać, Enea również. To wyraz docenienia i zaufania, a także pozytywna ocena działań marketingowych naszego klubu na rzecz sponsora. Wspieramy się wzajemnie i wzajemnie z tej współpracy jesteśmy zadowoleni, a to jest chyba najważniejsze. Nasze ambicje są wielkie, dlatego tym bardziej, czujemy radość, że w tych trudnych czasach, jakie nastały w czasie pandemii koronawirusa, tak duża firma przedłużyła umowę sponsoringową z Radomiakiem. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie, ta współpraca będzie jeszcze bardziej owocna. Przy okazji, cieszę się, że dziś podczas meczu z Wigrami, na trybunach pojawią się kibice Radomiaka, którzy są nieodłącznym elementem współczesnej piłki. To nasza radość, że w mieście jest atmosfera, która sprzyja sportowi i myślę, że również ten element zaważył na decyzji firmy Enea. Dziękuję panom prezesom, posłowi Suskiemu, ale też nieobecnemu dziś posłowi Bielanowi, za docenienie współpracy z naszym Klubem i przedłużenie obowiązywania umowy o kolejny rok. Gramy Razem! – mówi prezes RKS Radomiak Sławomir Stempniewski:

Sukcesów życzył też obecny na konferencji prasowej poseł Marek Suski:

Enea Wytwarzanie to spółka należąca do Grupy Enea, która wytwarza energię i ciepło na potrzeby naszych Klientów. Zarządzana przez Eneę Wytwarzanie elektrownia w Świerżach Górnych k. Kozienic jest największym w Polsce producentem energii z węgla kamiennego. Elektrownia posiada 10 wysokosprawnych bloków energetycznych o łącznej mocy osiągalnej 2941 MW. W grudniu 2017 r. przekazano do eksploatacji blok nr 11 o mocy 1075 MW. Nowa jednostka zwiększyła moce wytwórcze Grupy Enea do 6,2 GW. Sama Elektrownia Kozienice zwiększyła moc zainstalowaną o 1/3 – do poziomu ponad 4 tys. MW. 13 proc. produkowanej w Polsce energii pochodzi z Elektrowni Kozienice, drugiej co do wielkości elektrowni w kraju.

Działalność Enei Wytwarzanie obejmuje również pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł oraz energetykę cieplną w zakładach w Obornikach i Pile.

Zapraszamy do nas: