Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Walerian, męczennik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Białaczów
Dziś jest: Środa, 14 kwietnia 2021

Siatkówka

E. Leclec Moya Radomka Radom rozpoczyna walkę o medale

sobota, 27 marca 2021 12:49 / Autor: Michał Kaczor
fot. Łukasz Wójcik
Michał Kaczor

E. Leclerc Moya Radomka Radom zagra jutro pierwszy mecz półfinałowy Tauron Ligi. Ich rywalem będzie Grupa Azoty Chemik Police.

E. Leclerc Moya Radomka Radom była jedynym zespołem z czołówki, który rozegrał trzy spotkania w ćwierćfinale. Przypomnijmy, podopieczne trenera Riccardo Marchesiego najpierw przegrały z DPD IŁCapital Legionovią Legionowo, a następnie dwukrotnie wygrały.

Chemik w ćwierćfinale dwukrotnie pokonał Grot Budowlanych Łódź. Pierwsze skrzypce w drużynie z Polic odgrywały Marlena Kowalewska, Martyna Grajber i Jovana Brakocevic-Canzian.

- Mamy przed sobą bardzo poważną drużynę – Chemik Police. Nie mamy nic do stracenia. Myślę, że to będzie bardzo interesujący mecz, bo w tej chwili nie ma jednego faworyta – mówi trener Riccardo Marchesi.

W rundzie zasadniczej Radomka dwukrotnie pokonała drużynę z Polic.

- Jeżeli wygrałyśmy dwa mecze z Chemikiem, to nie znaczy, że teraz tak będzie. Chemik jest w bardzo dobrej dyspozycji, ale to tylko żeńska siatkówka – co będzie to będzie – mówi libero Agata Witkowska.

- Nasze cele są bardzo wysokie, żeby zdobyć złoty medal. Mam nadzieję, że zagramy dobrze z Chemikiem i wygramy – dodaje przyjmująca Ana Bjelica.

Pierwszy mecz w niedzielę o 17:30 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.