Sukces radomskich zapaśników na Mistrzostwach Polski Młodzików w Janowie Lubelskim

wtorek, 08 listopada 2022 15:50 / Autor: Dawid Owczarek
Dawid Owczarek

Młodzi sportowcy Olimpijczyka Radom pod wodzą trenerów - Łukasza Fafińskiego oraz Kamila Sosnowskiego wywalczyli 5 medali na Mistrzostwach Polski Młodzików w Janowie Lubelskim. Zawodnicy powrócili do Radomia z 2 złotymi medalami oraz 3 brązowymi.

Walki odbywały się w 3 etapach - eliminacje, półfinały i finały. Walki podzielone były na kategorie wagowe od 35 do 100 kg.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Alan Walerczak w kategorii do 62 kg oraz Mateusz Magierek w kategorii 100 kg. Natomiast brązowe medale zdobyli Jan Chojak w wadze 38 kg, Przemysław Andrychowski w kategorii 57 kg oraz Adam Pietruszka w wadze 85 kg.

Blisko podium znaleźli się także dwaj zapaśnicy Piotr Chojak (44 kg) wraz z Tomaszem Mitalem (68 kg)

W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk Radom wywalczył drugie miejsce przegrywając w rywalizacji z MKZ UNIA Racibórz o zaledwie 4 pkt.

W zawodach wzięło udział 210 zawodników (w tym 13 z Olimpijczyka) z 47 Klubów z Polski.