Wiktoria Gadajska w finale European Youth Olympic Festival

czwartek, 27 lipca 2023 09:24 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Dwoje radomian wywalczyło kwalifikacje na European Youth Olympic Festival w Mariborze.

Dwoje radomian wywalczyło kwalifikacje na European Youth Olympic Festival, które w tym roku odbywają się w Mariborze-informuje Artur Błasiński trener lekkiej atletyki RLTL OPTIMA RADOM. Wiktoria Gadajska po wygraniu Mistrzostw Polski na dystansie 400 m przez płotki potwierdziła swoją dobrą dyspozycję. 25 lipca br. w eliminacjach do biegu finałowego skutecznie finiszowała z wynikiem 59,85 s, Dało to tej młodej zawodniczce pewną kwalifikację do finału z 5 wynikiem na 400 m przez płotki. Wyścig o medale w tej konkurencji odbędzie się w czwartek-mówi Artur Błasiński. Nasz drugi reprezentant Jakub Abramczyk złoty medalista Mistrzostw Polski na dystansie 3000 m, będzie rywalizował o jak najlepsze miejsce w piątek, 28 lipca br.

European Youth Olympic Festival to zawody pod patronatem Narodowych Komitetów Olimpijskich. Dla tych młodych sportowców są to najważniejsze zawody równe randze Mistrzostw Europy-dodaje Artur Błasiński.