Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

SPORT

Rozbiegane Kozienice

czwartek, 23 maj 2024 11:55 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Kolejna edycja akcji pod nazwą Rozbiegane Kozienice ponownie pokazała, że kozienicka młodzież jest rozbiegana i nie boi się aktywności fizycznej. Świadczy o tym chociażby frekwencja, która przekroczyła 800 osób.

Do wzięcia udziału w dzisiejszej akcji zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu gminy Kozienice. Ostatecznie na stadionie lekkoatletycznym stawiło się ponad 800 młodych biegaczy. Mówi Marcin Zmitrowicz – dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu:

Młodzież wystartowała w czterech kategoriach wiekowych na dystansach 400, 800, 1000 i 1700 metrów. Każdy start poprzedzony był rozgrzewką, którą poprowadził Michał Jamanek. Imprezę prowadził natomiast Piotr Łapiński.

Dzisiaj nie było nagród za pierwsze miejsca, bo każdy kto przyszedł biegać wygrał swój prywatny wyścig o zdrowie. Uczniowie nie odeszli jednak z pustymi rękami. Wśród uczestników rozlosowano nagrody.

Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu w promowaniu zdrowego stylu życia wśród młodzieży wspierane jest przez Radio Plus Radom, które było patronem medialnym dzisiejszego wydarzenia.