Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Boże
Dziś jest: Środa, 22 września 2021

41. Piesza Pielgrzymka Radomska

Ojciec duchowny Pielgrzymki o sensie pielgrzymowania

poniedziałek, 05 sierpnia 2019 15:05 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Z pielgrzymki wyniosłem niesamowite doświadczenie spotkania z Bogiem - powiedział ks. Albert Warso z watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, który weźmie udział w 41. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

W czasie pielgrzymki ks. Albert Warso będzie pełnił funkcję ojca duchownego. To właśnie pod jego redakcją przygotowano przewodnik duchowy pielgrzymki na Jasną Górę. - Tu nie chodzi o to, by przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej jednym tchem wyrecytować wszystkie nasze intencje i sprawy. To wszystko niesiemy w sercu przez 8 dni pielgrzymki - powiedział ks. Warso.

Według ks. Warso pielgrzymka jest wspaniałym doświadczeniem Kościoła. - To wyraz miłości ewangelicznej, którą chcemy sobie przekazywać. W czasie pielgrzymki tworzymy wspólnotę. Dotyka nas zmęczenie, ale idziemy razem i razem ten Kościół tworzymy - powiedział ks. Warso.

Od kilku lat ks. Albert Warso pełni funkcję Ojca Duchownego. - Ksiądz to też człowiek słaby, zmęczony, ale na trasie pielgrzymki potrzebny. Są czasem przedziwne sytuacje, gdzie Bóg pisze na krzywych liniach życia. Kiedyś spotkałem młodego człowieka, który nie był dawno u spowiedzi. Później nieoczekiwanie pojawił się ponownie na pielgrzymce prosząc mnie o przystąpienie do sakramentu pokuty - opowiada ks. Warso:

ZAPRASZAMY DO NAS