Na antenie: ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: 27 maja - św. Augustyn z Canterbury, biskup
Przejrzyście

21°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 53%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 27 Maj 2018

  Burza 27°C 15°C

 • 28 Maj 2018

  Słonecznie 25°C 13°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

7 diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przyjmie święcenia kapłańskie.

Drogi, Karta dla Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnych, wyjazd szkoleniowy do Lwowa, film Klecha, przesunięcia w budżecie na telewizję – m.in. o tym będą dyskutować radni na najbliższej Sesji Rady Miejskiej w Radomiu.

- Gratuluję tej nominacji. To wyzwanie dla każdego kandydata. Mam nadzieję, że rywalizacja będzie przebiegała w duchu fair-play – powiedział Rafał Rajkowski, szef radomskiej Platformy Obywatelskiej, który odniósł się do Wojciecha Skurkiewicza, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Radomia.

Radomskie Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zaprezentowało swojego kandydata na prezydenta Radomia. Został nim Wojciech Skurkiewcz - wiceminister obrony, poseł na Sejm RP oraz przewodniczący radomskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. - Razem będziemy zmieniać Radom na lepsze - powiedział Wojciech Skurkiewicz, który był gościem Bilansu Dnia.

Wnioski dłużej i 60 tys. zł dla małych gospodarstw rolnych.

Wybuchowa substancja wciąż zagraża mieszkancom Pionek koło Radomia. Odkryto właśnie kolejne partie nitrocelulozy, tym razem około tysiąca ton. Burmistrz Romuald Zawodnik zwrócił się do rządu o przekazanie środków na usunięcie tego niebezpiecznego materiału i przebadanie gruntów na terenie byłego zakładu "Pronit".

Ul. Brzozowa, Grunwaldzka i Tartaczna w Jedlni-Letnisku będą miały nawierzchnię asfaltową. Przekazany został już plac budowy. Budowany jest też chodnik w Lasowicach.

 

W najbliższą niedzielę świętować będą ludowcy powiatu opoczyńskiego. O planowanym święcie, ale też o obniżkach pensji dla samorządowców oraz pieniądzach na zabytki i drogi mówił w Bilansie Dnia Artur Bagieński, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Powiat Przysuski ma szansę w przyszłości stać się regionem samowystarczalnym energetycznie. Takie są założenia pilotażowego klastra energii. Pierwsze efekty mają być widoczne w 2019 roku.

Co dalej po gimnazjum?

18 maj 2018 Written by

W audycji Powiat Opoczyński na Fali prezentujemy ofertę edukacyjną kolejnych powiatowych szkół.

Dziś świętują pielęgniarki i położne. W radomskim Teatrze odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej.

Dr Bawer Aondo-Akaa obrońca życia, polityk partii Prawica Rzeczypospolitej, działacz społeczny, doktor teologii odwiedził Radom. W sobotę, 19 maja w Duszpasterstwie Akademickim poprowadzi kurs dla obrońców życia, w niedzielę, 20 maja weźmie udział w VII Marszu dla Życia i Rodziny. Odwiedził także Radio Plus Radom.

Rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 740 Radom-Potworów. 

Market przy ul. Toruńskiej w Radomiu zmienił swoje oblicze. Przeprowadzony został remont, zostały rozbudowane działy. Wszystko, by spełnić oczekiwania klientów.

Nocna Pielgrzymka Kobiet już po raz trzeci wyruszy z Radomia do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. - Była nocna pielgrzymka mężczyzn, organizowana przez Rycerzy Kolumba, stąd zrodził się pomysł, żeby taką pielgrzymkę zorganizować dla kobiet. W pierwszej wzięło udział 300 pań, w drugiej już 600 - mówił ks. Wiesław Lenartowicz proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu, który był gościem „Bilansu Dnia”, w czwartek 17 maja.

Strona 1 z 32
Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

21°C

Radom

Przejrzyście

Wilgotność: 53%

Wiatr: 17.70 km/h

 • 27 Maj 2018

  27°C 15°C

 • 28 Maj 2018

  25°C 13°C

ARTYSTA TYGODNIA

"The Lady In Red"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA