Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Pochmurno

13°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 43%

Wiatr: 35.40 km/h

 • 26 Wrz 2018

  Bardzo pochmurno 13°C 1°C

 • 27 Wrz 2018

  Pochmurno 15°C 9°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Zakończona została jedna z największych inwestycji tej kadencji w gminie Jedlińsk. Po odbiorze jest już sala gimnastyczna przy szkole podstawowej w Ludwikowie.

- Mam nadzieję, że wszystkich kandydatów PiS łączy konserwatywny światopogląd - powiedział minister Jakub Kowalski, szef kancelarii Senatu i radny Rady Miejskiej w Radomiu, który był gościem Bilansu Dnia.

Zakończono prace przy budowie sieci kanalizacyjnej w Wieniawie. - To, co przez szereg lat pozostawało w sferze marzeń, staje się faktem - nie ukrywa Krzysztof Sobczak, wójt gminy. Koszt prac to ponad 4 mln zł.

Zakończono termomodernizację szkoły we Wrzosie, trwa z kolei remont sali gimnastycznej w podstawówce w Przytyku. - m.in. o tych inwestycjach informował Dariusz Wołczyński wójt gminy Przytyk.

Niewykluczone, że projekt ustawy dotyczący rezygnacji ze zmiany czasu na letni i zimowy, zostanie wprowadzony do porządku obrad najbliższego posiedzenia Sejmu. Zgłosi go prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodajmy, że Komisja Europejska jest zdania, że "kraje członkowskie same powinny zdecydować, czy ich obywatele żyją w czasie letnim, czy zimowym".

Ludzie pytają o solary

24 wrzesień 2018 Written by

Trwa montaż solarów na terenie gminy Drzewica. Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, mówił na naszej antenie burmistrz Janusz Reszelewski.

Sukcesy gminy Potworów

24 wrzesień 2018 Written by

Gmina Potworów otrzymała 1 mln zł na przebudowę dwóch dróg w Mokrzcu o łącznej długości 2,5 km. Chodzi o odcinek obok boiska i w kierunku Rdzowa oraz Długie-Ocieść. Poinformował o tym wójt gminy Marek Klimek, który był gościem Radia Plus Radom.

„Piknik rodzinny z sercem” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 września w Muzeum Wsi Radomskiej. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji. Impreza potrwa od 13:00 do 18:00.

- Będę ubiegał się o reelekcję, ale przede wszystkim chciałbym, żeby w radzie powiatu znalazł się radny z Przytyka. Do głosowania na swojego przedstawiciela namawiam mieszkańców - mówi Dariusz Wołczyński wójt gminy Przytyk.

Przed nami Konecka Ryba

21 wrzesień 2018 Written by

Będą koncerty, zawody wędkarskie, ale również degustacje potraw z ryb. W niedzielę odbędzie się Święto Hodowców Ryb i Wędkarzy. Zaprasza na nie starosta Bogdan Soboń.

- Każdy ma prawo nazywać się tak, jak się nazywa. Przy każdych wyborach na listach pojawiają się te same nazwiska. Tak jest od lat – mówił Radosław Witkowski prezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia” w czwartek, 20 września.

Lider edukacji

20 wrzesień 2018 Written by

O grantach oświatowych, programach prozdrowotnych kierowanych do uczniów i innych ciekawych inicjatywach związanych z oświatą mówił na naszej antenie burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

- Do 17 września komitety wyborcze zgłaszały kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów i sejmików województw. Natężenie tych zgłoszeń było w ciągu ostatnich dni – mówiła Elżbieta Białkowska dyrektor Krajowego Biura Wyborczego delegatura w Radomiu, która była gościem Bilansu Dnia, 19 września.

Ruszył nabór wniosków do rządowego programu "Czyste Powietrze". Tą formą wsparcia na dofinansowanie termomodernizacji budynków oraz wymiany przestarzałych źródeł ciepła może być zainteresowanych nawet 400 tysięcy właścicieli nieruchomości.

Ruszył nabór wniosków o tzw. pomoc suszową, składanych przez rolników w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rozmawialiśmy o tym ze Zbigniewem Kuźmiukiem, posłem Parlamentu Europejskiego. Na tzw. pomoc suszową dla rolników rząd przeznacza aż 1,5 mld zł.

Strona 1 z 41
Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

13°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 43%

Wiatr: 35.40 km/h

 • 26 Wrz 2018

  13°C 1°C

 • 27 Wrz 2018

  15°C 9°C

ARTYSTA TYGODNIA

Midnight Lady

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 30 75
PGE Skra Bełchatów 30 72
Trefl Gdańsk 30 65
Asseco Resovia Rzeszów 30 57
Indykpol AZS Olsztyn 30 57
Jastrzębski Węgiel 30 57
ONICO Warszawa 30 57
Cuprum Lubin 30 45
Cerrad Czarni Radom 30 43
Aluron Virtu Warta Zawiercie 30 39
GKS Katowice 30 36
Stocznia Szczecin 30 34
MKS Będzin 30 29
Łuczniczka Bydgoszcz 30 21
BBTS Bielsko-Biała 30 19
Dafi Społem Kielce 30 15

POLECAMY

230x190 4