Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: 15 listopada - św. Albert Wielki, biskup i doktor Kościoła
Pochmurno

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 15 Lis 2018

  Bardzo pochmurno 7°C 3°C

 • 16 Lis 2018

  Bardzo pochmurno 3°C -2°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Znamy projekt budżetu powiatu radomskiego na 2019 rok. Po stronie dochodów to ponad 166 mln złotych, a wydatków 10 mln więcej. Dokument został złożony do Przewodniczącego Rady Powiatu Radomskiego. Zajmą się nim nowo wybrani radni.

Uwaga kierowcy. Drogowcy od jutra zamykają wiadukt na ulicy Wojska Polskiego w Radomiu. To miejski fragment krajowej 9. Mówił o tym Konrad Frysztak, wiceprezydent miasta, który był gościem audycji Bilans Dnia. Ale to nie wszystko. Zachodni wylot z Radomia na Piotrków Trybunalski, czyli ulica Wolanowska, od lat zawstydza jakością nawierzchni. Kiedy to się zmieni? Posłuchajcie naszej rozmowy.

- Większość funkcjonariuszy już podjęła służbę. Część postulatów została spełniona, dlatego protest się zakończył. Jesteśmy usatysfakcjonowani – mówił podinsp. Dariusz Brzezicki - przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego, który był gościem „Bilansu Dnia”, we wtorek, 13 listopada.

- Jako samorząd, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi na przedstawione wnioski pomimo, że propozycje zawarte w tych dokumentach zostały poparte znaczną ilością podpisów mieszkańców, głównie Jabłonicy i Zawad - mówi Krzysztof Sobczak, wójt gminy Wieniawa w powiecie przysuskim. 14 listopada o godz. 11.00 odbędzie się już trzecie spotkanie w sprawie S12. Miejscem wydarzenia będzie hala sportowa Publicznej Szkoły Podstawowej w Wieniawie.

- Największy w branży przetarg na zakup nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Mazowieckich to perspektywa znacznego podniesienia jakości podróży dla osób korzystających z przewozów kolejowych na Mazowszu – mówi Dariusz Grajda wiceprezes Kolei Mazowieckich.

- Mam nadzieję, że coś z tego wspólnego świętowania zostanie. Przyznam, że brakuje mi refleksji nad niepodległością. Mam wrażenie, że te obchody są zbyt powierzchowne – przyznaje history dr Sebastian Piątkowski z z radomskiej delegatury IPN.

Doceńmy niepodległość

09 listopad 2018 Written by

O nagrodzie w dziedzinie kultury oraz lokalnych obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości mówił na antenie Radia Plus Radom wicestarosta opoczyński Marcin Baranowski.

Po 8 latach rządów z gminą Garbatka-Letnisko rozstaje się wójt Robert Kowalczyk. 19 listopada złoży ślubowanie o obejmie obowiązki burmistrza miasta Pionki. Zastąpi Romualda Zawodnika.

Dwie drogi powiatowe mają szanse na wsparcie rządowe. Mówił o tym starosta radomski Mirosław Ślifirczyk.

Budowa żłobka, przedszkola i remonty w szkołach. Tym będzie chciał się zająć Dariusz Piątek, który wygrał wybory na burmistrza Skaryszewa.

Rozmawialiśmy o tym z posłem Andrzejem Kosztowniakiem, pełnomocnikiem ds. wyborów samorządowych w regionie radomskim.

Brawo, rekord!

05 listopad 2018 Written by

Rekordową ilość pasażerów zabrał nad morze, podczas tegorocznych wakacji, pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich.

Piotr Leśnowolski będzie przez najbliższych 5 lat wójtem gminy Jedlnia-Letnisko. Władzę w gminie sprawuje od 7 lat, a wczoraj wygrał w II turze z Renatą Pasek. Piotr Leśnowolski zdobył 3 367, a  Renata Pasek - 2 742 głosy.

W środę dojdzie do spotkania Wojciecha Skurkiewicza z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim, który został wybrany na drugą, 5-letnią kadencję. W najbliższych tygodniach dojdzie także do zmian w kolegium prezydenckim.

- Kampania wyborcza na pewno zwolni tempo. Będziemy odwiedzać groby bliskich zmarłych i kwestować na radomskich cmentarzach. Byłoby nietaktem zakłócać spokój tych dni - mówi Anna Kwiecień poseł PiS, która była gościem "Bilansu Dnia" w środę, 31 października.

Strona 1 z 45
Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

7°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 88%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 15 Lis 2018

  7°C 3°C

 • 16 Lis 2018

  3°C -2°C

ARTYSTA TYGODNIA

„Pieśń konfederatów barskich”

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7 20
Cerrad Czarni Radom 7 18
Jastrzębski Węgiel 7 13
Stocznia Szczecin 6 12
ONICO Warszawa 6 12
Aluron Virtu Warta Zawiercie 7 12
PGE Skra Bełchatów 7 12
Indykpol AZS Olsztyn 7 10
Trefl Gdańsk 6 8
GKS Katowice 6 7
Cuprum Lubin 7 6
Chemik, Bygdoszcz 7 5
MKS Będzin 7 4
Asseco Resovia Rzeszów 7 2

POLECAMY

230x190 4

40. PIELGRZYMKA RADOMSKA