Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 21 marca - św. Mikołaj z Flue, pustelnik
Bardzo pochmurno

-3°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 81%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 21 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 0°C -6°C

  • 22 Mar 2018

    Bardzo pochmurno 3°C -4°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Do końca marca można składać wnioski na dofinansowanie wymiany urządzeń grzewczych. Mówił o tym Artur Ludew, burmistrz Szydłowca, który był naszym gościem.

Inspekcja weterynaryjna skontroluje gospodarstwa, gdzie hodowane są świnie. Sprawdzi też, czy stosowana jest bioasekuracja w związku z wirusem ASF. Mówił o tym Grzegorz Zaborski, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu, który gościem Bilansu Dnia.

Ochotnicza Straż Pożarna w Słupicy stara się o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Trwa już procedura. 

Jest szansa, że od 1 maja w ruszy rower miejski w Skaryszewie. Mówił o tym Ireneusz Kumięga, burmistrz miasta, który był gościem Bilansu Dnia.

Historia tej kopalni sięga XIX wieku. Glina była jeszcze wydobywana w latach 60-tych ubiegłego wieku. Mówił o tym wójt Gielniowa Władysław Czarnecki, który był gościem Bilansu Dnia.

Rozpoczęła się rozbudowa warsztatów szkolnych w Mroczkowie Gościnnym. W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówimy też m.in. o Konkursie na plastykę zdobniczo-obrzędową.

O inwestycjach, planowanych wydarzeniach i turystycznych walorach Iłży – rozmawialiśmy z gościem „Bilansu Dnia”. Był nim Marek Łuszczek zastępca burmistrza Iłży w piątek, 16 marca.

- Ja nie byłem inicjatorem awantury podczas sesji Rady Miejskiej. Wystarczy zobaczyć, jak zachowywali się radny Szary, czy przewodniczący Wójcik  – przekonywał Radosław Witkowski prezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia”, w środę 14 marca.

O złagodzenie politycznych debat w Radomiu apeluje szef kancelarii Senatu minister Jakub Kowalski, który był gościem Bilansu Dnia. Powiedział też, że nie będzie ubiegał się o fotel prezydenta Radomia w najbliższych wyborach samorządowych. - Z przyczyn zdrowotnych nie jestem w stanie podjąć się tego wyzwania – powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Program rządowy dla Opoczna, list intencyjny marszałków województw oraz sportowe podsumowanie roku – to tylko niektóre tematy kolejnej audycji Gmina Opoczno na Fali.

W tym roku kontynuowana będzie akcja „Koleją do Kultury”. Do 31 grudnia 2018 r. pasażerowie Kolei Mazowieckich znów mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne - wystarczy, że okażą bilet na dowolny pociąg KM. 

Przez kilka ostatnich miesięcy w poszczególnych sołectwach w gminie Wieniawa odbywały się spotkania wójta z mieszkańcami. Uczestniczyło w nich ponad 1,5 tys. osób. Ostatnie przeprowadzone zostało wczoraj w miejscowości Plec.

 

 

- W tym roku może być bardzo duży problem z ogłoszeniem przetargów tak na Wojska Polskiego, jak i na N-S – mówił Marek Szary szef radnych PiS w Radzie Miejskiej w Radomiu, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu, który był gościem "Bilansu Dnia", w poniedziałek 12 marca.

Ponad pół miliona złotych zamierza przeznaczyć w tym roku na remonty dróg gmina Potworów w powiecie przysuskim. Poinformował nas o tym sekretarz Urzędu Gminy Tomasz Górka.

Uczniowie szkoły podstawowej w Natolinie mają powody do radości. Szkoła została poszerzona o dwie sale. 

Strona 1 z 26
Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 81%

Wiatr: 28.97 km/h

ARTYSTA TYGODNIA

Those Were the Days

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 68
PGE Skra Bełchatów 25 58
Trefl Gdańsk 26 54
ONICO Warszawa 25 51
Asseco Resovia Rzeszów 26 48
Jastrzębski Węgiel 26 48
Indykpol AZS Olsztyn 26 46
Cuprum Lubin 26 38
Cerrad Czarni Radom 26 36
GKS Katowice 25 34
Espadon Szczecin 26 29
MKS Będzin 26 28
Aluron Virtu Warta Zawiercie 25 28
BBTS Bielsko-Biała 26 19
Łuczniczka Bydgoszcz 26 16
Dafi Społem Kielce 26 14

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA