Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: 17 grudnia - św. Łazarz, biskup
Bardzo pochmurno

2°C

Radom

Bardzo pochmurno

Wilgotność: 78%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 17 Gru 2017

    Bardzo pochmurno 1°C -1°C

  • 18 Gru 2017

    Pochmurno 1°C -2°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Mieszkańcy gminy Jedlińsk nie mają już powodów do niepokoju. Wójt Kamil Dziewierz poinformował, że także po 1 stycznia 2018 roku w jedlińskiej karetce będzie jeździł lekarz. Owocne okazało się spotkanie z wicewojewodą mazowieckim Sylwestrem Dąbrowskim.

 

- Radni PiS zagłosują przeciwko budżetowi, chyba że na sesji prezydent przekona nas do zmiany decyzji. Na kolegium postanowiliśmy, że głosujemy przeciwko – mówił Dariusz Wójcik przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, który był gościem „Bilansu Dnia”, w piątek 15 grudnia.

Radomska Caritas zachęca do organizowania adwentowej akcji wspierającej najuboższych w parafiach. Drzewko Adwentowe od wielu lat cieszy się bardzo dobrym odbiorem społecznym i angażuje wiernych. I nie zmienia to faktu, że dzięki rządowemu programowi 500+ zmiejszyła się ilość potrzebujących wsparcia, głównie rodzin wielodzietnych.

22 mln złotych planuje przeznaczyć na inwestycje Starostwo Powiatowe w Przysusze. Sesja budżetowa odbędzie się 20 grudnia.

Dzisiaj wieczorem zostanie otwarta świetlica wiejska w Pogroszynie. To nie jedyna inwestycja, która jeszcze w tym roku zostanie wykonana w gminie Wieniawa w powiecie przysuskim.

W oknach milionów domów, ale także urzędów, szkół i innych instytucji 13 grudnia o godz. 19.30 zapłoną świece. To symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego.

Rodzi się więcej dzieci. Spada liczba bezrobotnych. Zmniejsza się też liczba wniosków o świadczenie Rodzina 500 plus i o dofinansowanie dożywiania dzieci. To bilans statystyk Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goździe.

- Nie czułem się obrażony, ale uważałem że trzeba kolegom parę słów powiedzieć. Wybory nie były sfałszowane, pan Dariusz Wójcik tak mówi, ponieważ chce zaszkodzić Platformie – powiedział Wiesław Wędzonka wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, szef klubu radnych PO, który był gościem „Bilansu Dnia” we wtorek 12 grudnia.

Będziemy budować szeroki front wyborczy w przyszłym roku - deklaruje poseł Wojciech Skurkiewicz. - Biorąc pod uwagę wybory samorządowe, na naszych listach nie będzie miejsc dla zdrajców - powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Premier Beata Szydło ma na swoim koncie osiągnięcia na płaszczyźnie społecznej, ale rząd PiS stawiając na Mateusza Morawieckiego chce przyśpieszyć reformy w gospodarce - taką opinię przedstawił radny PSL w Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek, który był gościem Bilansu Dnia.

Swoje sukcesy i porażki wyliczał opoczyński poseł Robert Telus. Okazją do podsumowania było 10-lecie pracy parlamentarnej.

Platforma Obywatelska nigdy nie była tak silna i zjednoczona jak dzisiaj - mówi Rafał Rajkowski, nowy szef partii w Radomiu. Dodaje, że będzie chciał współpracować z każdym, również ze swoim kontrkandydatem w wyborach Wiesławem Wędzonką. Ten z kolei nie kryje rozczarowania wynikiem wyborów. Ciekawostką jest fakt, że radnego Wędzonkę poparli posłowie PO Anna Białkowska i Leszek Ruszczyk.

- Już od prawie 20 lat rozwijamy wolontariat w Arce. Pojawiają się nowe wyzwania, ale wciąż są ludzie gotowi pomagać, z zapałem, z pasją – mówi ks. Andrzej Tuszyński prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, który był gościem „Bilansu Dnia”, we wtorek 5 grudnia.

Tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Arka w Radomiu skupia już 1300 osób, dla których wolontariat to styl życia, pasja, wypełnienia specjalnych zadań. - Dzisiaj wszystkim tym osobom chcę powiedzieć dziękuję, za ich trud, poświęcenie, za to że są – powiedział gość Radia Plus Radom.

Ks. Tuszyński zauważył też, że przed Arką nowe wyzwania. - Wiele osób, wolontariuszy wyjeżdża na studia do innego miasta, tracimy zatem te osoby bardzo dobrze przygotowane, przeszkolone, chociaż na ich miejsca pojawiają się nowe osoby i to cieszy. Kolejnym wyzwaniem jest to, że z wolontariatem teraz bardziej musimy wejść do szkół podstawowych, to po reformie edukacji, wcześniej były to gimnazja i szkoły średnie – podkreśla ks. Andrzej Tuszyński.

Posłuchaj całej rozmowy......

W Międzynarodowym Dniu Wolontariusza rozmawialiśmy nie tylko z prezesem Arki, ale także z samymi wolontariuszami. Gośćmi „Popołudnia Plus” byli Agnieszka Banasik oraz Rafał Graczyk

To dobra wiadomość dla rodzin z gminy Potworów. 1 września 2018 roku ma ruszyć żłobek w miejscowości Długie i przedszkole w Potworowie.

Strona 1 z 20
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Przeżyłam z tobą tyle lat"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 37
PGE Skra Bełchatów 13 33
Trefl Gdańsk 13 26
Jastrzębski Węgiel 13 24
ONICO Warszawa 12 22
Indykpol AZS Olsztyn 12 22
Espadon Szczecin 13 21
Asseco Resovia Rzeszów 12 20
Cuprum Lubin 13 19
GKS Katowice 12 17
Cerrad Czarni Radom 13 15
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 14
MKS Będzin 13 12
Łuczniczka Bydgoszcz 11 10
BBTS Bielsko-Biała 13 7
Dafi Społem Kielce 13 6

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA