Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista
Pochmurno

11°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 92%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 18 Paź 2017

    Częściowe zachmurzenie 21°C 10°C

  • 19 Paź 2017

    Pochmurno 18°C 12°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

- Całe środowisko medyczne wspiera rezydentów. Sytuacja młodych w służbie zdrowia nigdy nie była łatwa – mówi doktor Magdalena Poterała kardiolog w szpitalu na radomskim Józefowie, która była gościem „Bilansu Dnia”, w środę 18 października.

Ruszyła kolejna, ósma już edycja konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku” którego organizatorem i pomysłodawcą jest spółka miejska „RADKOM”. Do udziału w nim zaproszone są radomskie szkoły podstawowe i gimnazja. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 20 października.

Prąd za połowę ceny

17 październik 2017 Written by

Ministerstwo Energii ogłosiło konkurs dla klastrów energii. Zwycięskie projekty, które urzędnicy uznają na najbardziej perspektywiczne, zostaną nagrodzone specjalnym Certyfikatem Pilotażowego Klastra Energii. Do konkursu przystąpiło Starostwo Powiatowe w Przysusze.

Sejmowa komisja poparła projekt PSL, by zlikwidować czas zimowy. - Projekt ma w tej chwili realne szanse na przegłosowanie przez Sejm. Wciąż nie wiadomo, czy naszą propozycję poprze rząd - mówił poseł Mirosław Maliszewski, który był gościem Bilansu Dnia.

Na początek Siczki

17 październik 2017 Written by

Rozpoczyna się wielka inwestycja kanalizacyjna w gminie Jedlnia-Letnisko. To 160 km sieci w miejscowościach: Antoniówka, Dawidów, Groszowice, Siczki, Wrzosów, Jedlnia-Letnisko (gmina Jedlnia-Letnisko) oraz w miejscowości Kieszek (gmina Pionki). Wyłoniony został już wykonawca na I etap w Siczkach. 

Po pracy na rehabilitację

16 październik 2017 Written by

Mieszkańcy gminy Gózd mają problem z rehabilitacją. Świadczenie jest realizowane w godzinach pracy zawodowej większości zainteresowanych. Wkrótce to się zmieni. Ośrodek zdrowia w Goździe podpisał 5-letni kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na fizjoterapią ambulatoryjną.

 

To pytanie postawił Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki, który był gościem Bilansu Dnia. Sprawa ma związek z nowym regulaminem organizacyjnym, który zmienił strukturę wydziałów Mazowiekciego Urzędu Wojewódzkiego w samej Warszawie oraz we wszystkich delegaturach, w tym również w Radomiu. Pojawiły się opinie, że mogą nastąpić zwolenienia.

- Kładziony dziś w szkołach akcent na wychowanie jest poza jakąkolwiek dyskusją. Popieram to, popełniłbym błąd, gdybym z tym polemizował – mówił Karol Semik wiceprezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia”, w przededniu Święta Edukacji Narodowej, w piątek 13 października.

Pociąg „Słoneczny” zakończył swój 13. sezon w pierwszy weekend września. W tym roku przewiózł ponad 111 tysięcy osób. W ciągu trzynastu edycji w podróż „Słonecznym” wybrało się w sumie ponad milion osób.

Na Mazowszu rusza największe od lat wsparcie na budowę dróg powiatowych. Pomoże w tym samorząd województwa mazowieckiego, który przekaże powiatom na ten cel aż 100 mln zł. Nabór wniosków potrwa do końca października.

Dzieje się w Wieniawie

12 październik 2017 Written by

Trwają prace związane z opracowaniem zmian w budżecie na rok 2017 oraz przygotowaniem uchwał na najbliższą sesję Rady Gminy. - Chcemy zawrzeć również porozumienie z Powiatem Przysuskim w zakresie Utworzenia Klastra Energii, w ramach którego będzie możliwość aplikowania o środki finansowe na inwestycje związane z oszczędzaniem oraz tworzeniem alternatywnych źródeł zasilania, kotły opalane biomasą czy termomodernizację budynków wraz z montażem ogniw fotowoltaicznych. Równolegle tworzymy strategię wewnątrz gminnego klastra energii - poinformował wójt gminy Krzysztof Sobczak, który był gościem Radia Plus Radom.

Ostatni dzwonek na 500+

11 październik 2017 Written by

Ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą dostać pieniądze z 500 plus. Wnioski można składać osobiście, przez internet lub przez banki.

Małgorzata Jamka z Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego była we wtorek, 10 października gościem Bilansu Dnia na antenie Radia Plus Radom.

Sprawcą strat był orkan Ksawery, który w ubiegłym tygodniu przeszedł nad Polską. 

„Macierzanki” zapraszają młode mamy na kolejne spotkanie do Duszpasterstwa Akademickiego. Tym razem z uczestniczkami spotka się Iga Grzybowska, która podpowie „Jak wygrać swoje małżeństwo".

Strona 1 z 16
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Gimme Hope Jo'anna

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
Cuprum Lubin 4 11
Indykpol AZS Olsztyn 3 9
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3 9
ONICO Warszawa 4 8
Jastrzębski Węgiel 3 6
GKS Katowice 4 6
Espadon Szczecin 4 6
Asseco Resovia Rzeszów 4 6
Trefl Gdańsk 3 5
MKS Będzin 4 5
Cerrad Czarni Radom 4 4
Łuczniczka Bydgoszcz 4 4
PGE Skra Bełchatów 2 3
Dafi Społem Kielce 4 2
BBTS Bielsko-Biała 3 0
Aluron Virtu Warta Zawiercie 3 0

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA