Na antenie: Kto rano wstaje...
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: 17 stycznia - św. Antoni, opat
Pochmurno

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  Śnieg 0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  Bardzo pochmurno 0°C -5°C

Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Konkurs Gospodarczy Starosty Radomskiego „Perła Powiatu” jest okazją do wspierana działalności gospodarczej i rolniczej oraz promowania innowacyjnych przedsięwzięć i rozwiązań. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów, firm oraz gospodarstw rolnych, mających siedzibę na terenie powiatu radomskiego, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne.

Najpierw podwyżki wywalczyli lekarze, potem pielęgniarki. Teraz do ofensywy przystąpiły pozostałe grupy zawodowe Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. To pracownicy administracji czy rehabilitanci, którzy oczekują podwyżek od 700 do 1100 złotych.

- Zdajemy sobie sprawę, że utrzymanie dwóch lecznic przez jeden powiat jest niezwykle trudnym zadaniem - powiedział w Bilansie Dnia Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, jedną z propozycji jest objęcie szpitala w Pionkach przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Może to mieć związek z zapowiedzią premiera Matusza Morawieckiego o "wydzieleniu Pionek jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego". Ustalenia w tej sprawie mają zapaść jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Jeszcze w tym roku zostanie wybudowany nowy parking w Skrzynnie koło Przysuchy. Inwestycja zostanie zlokalizowana przy drodze krajowej 12, w pobliżu cmentarza. Mówił o tym Krzysztof Sobczak, wójt gminy Wieniawa, który był gościem Radia Plus Radom.

Od 1 stycznia Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi miał przejąć prowadzenie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Radomiu.

- Domaganie się rozdziału Kościoła od państwa jest olbrzymim nieporozumieniem - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Projekt ustawy o rozdziale Kościoła od państwa przygotowały środowiska lewicowe. Z naszym gościem rozmawialiśmy także o tragicznej śmierci prezydenta Gdańska.

895 spraw wpłynęło w 2018 roku do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu. 803 przypadki dotyczyły przemocy. - Wzrasta też przemoc wobec dzieci - alarmuje Włodzimierz Wolski dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu, który był gościem "Bilansu Dnia" w piątek, 11 stycznia.

Jeszcze w tym roku zmieni się regulamin organizacyjny Urzędu Miasta Pionki. Połączone zostaną mniejsze jednostki. Zmiany czekają też pionkowską kulturę. Mówił o tym dziś w "Bilansie Dnia" w Radiu Plus Radom burmistrz Robert Kowalczyk.

- Nigdy nie słyszałem, żeby ksiądz mówił na kogo mam głosować - przekonywał Leszek Ruszczyk poseł PO, który w środę 9 stycznia był gościem "Bilansu Dnia".

W tym roku rozpoczną się ważne inwestycje drogowe w powiecie radomskim. Dotyczy to głównie takich odcinków jak: Radom-Gębarzów-Polany, Kuczki-Kazimierówka-Skaryszew oraz Antoniówka-Groszowice-Piotrowice. O planach inwestycyjnych rozmawialiśmy ze starostą radomskim Waldemarem Trelką.

Trwają przygotowania do rozpoczęcia produkcji papierosów w zakładzie w Skrzyńsku koło Przysuchy. Docelowo zatrudnienie w fabryce ma znaleźć około 100 osób. Mówił o tym burmistrz Przysuchy Tomasz Matlakiewicz, który był gościem Bilansu Dnia.

Poród może być piękny - przekonuje małżeństwo Irmina Boniecka i Mateusz Boniecki.

Brak chęci współpracy ze stroną rządową, szkodzi tylko miastu - uważa minister Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera. Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do braku decyzji władz Radomia w sprawie propozycji wykupienia przez Skarb Państwa Radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Z naszym gościem rozmawialiśmy także o kandydatach PiS do Parlamentu Europejskiego, większości konstytucyjnej w Sejmie i niebezpiecznych odpadach w Borkowicach.

- Zapraszam rodziców, dzieci, dziadków, młodszych, starszych, wszystkich, bo Chrystus narodził się, aby być Zbawicielem wszystkich nas. Przyjdźmy jak najliczniej. Pokażmy przywiązanie do Jezusa Chrystusa, przywiązanie do wiary. Pokażmy, że miłość jest dla nas najważniejsza - zachęcił do udziału w Orszaku Trzech Króli w Radomiu pomysłodawca i współorganizator ks. Gabriel Marciniak, który był dziś gościem audycji "Bilans Dnia" w Radiu Plus Radom. 

Radomianie będą mieli możliwość skorzystania z nowego prawa uchwalonego przez Sejm. Posłowie zdecydowali, że użytkowanie wieczyste zostało przekształcone w prawo własności. A więc wszyscy, którzy w Radomiu posiadają mieszkanie albo dom, będą ich pełnymi właścicielami. Jednak zmiana prawa nie obędzie się bez kosztów poniesionych przez mieszkańców tych nieruchomości. Rozmawialiśmy o tym z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim, który był gościem Bilansu Dnia.

Strona 1 z 49
Joomla SEF URLs by Artio

Pogoda

-3°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 76%

Wiatr: 30.58 km/h

 • 03 Sty 2019

  0°C -2°C

 • 04 Sty 2019

  0°C -5°C

ARTYSTA TYGODNIA

"Gdy kiedyś znów zawołam cię"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 13 38
ONICO Warszawa 14 32
Jastrzębski Węgiel 14 31
Cerrad Czarni Radom 14 26
PGE Skra Bełchatów 14 24
Aluron Virtu Warta Zawiercie 13 21
GKS Katowice 14 18
Chemik Bydgoszcz 14 16
Trefl Gdańsk 13 15
Indykpol AZS Olsztyn 14 15
Asseco Resovia Rzeszów 13 14
Cuprum Lubin 14 11
MKS Będzin 14 6
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4