Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 24 marca - św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe

Audycje Radiowe

Prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, konieczność ochrony i wsparcia dla naturalnej rodziny, oraz prawo rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci - to postulaty Narodowego Marszu Życia, który przejdzie ulicami Warszawy 24 marca, w Narodowym Dniu Życia. Organizatorem marszu jest Chrześcijański Kongres Społeczny. O tym wydarzeniu rozmawialismy dzisiaj z Lucyną Wiśniewską z radomskiego Stowarzyszenia "Inicjatywa".

Dzień zrównał się z nocą. Wczoraj rozpoczęła się astronomiczna, a dziś kalendarzowa wiosna. A jak wygląda początek wiosny w lesie? Co jest wiosenną zmorą leśników? Dziś gościem "Bilansu Dnia" w Radiu Plus Radom była Edyta Nowicka, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Z Eurowizji do Drzewicy

21 marzec 2019 Written by

Wiemy już kto wystąpi podczas tegorocznych Dni Drzewicy i dożynek gminnych. W audycji Gmina Drzewica na Fali mówił o tym burmistrz Janusz Reszelewski.

Starostwo Powiatowe w Radomiu proponuje samorządom współfinansowanie działalności powiatowych szpitali w Pionkach i Iłży.

Pakiet paliwowy wprowadzony w 2016 roku, czy Jednolity Pakiet Kontrolny - te mechanizmy wprowadzone przez polski rząd uszczelniły system podatkowy. Mówił o tym ekonomista Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego, który był gościem Bilansu Dnia. - To wszystko przyczyniło się do zagwarantowania dochodów budżetowych pozwalających na realizowanie licznych programów społecznych - stwierdził polityk PiS.

- Sprawy własnościowe, dotyczące dróg są największą bolączką gminy Wolanów – mówiła Ewa Markowska-Bzducha wójt Gminy Wolanów, która była gościem Bilansu Dnia, we wtorek 19 marca.

We wtorek 19 marca ruszają wybory sołeckie w gminie Jedlnia-Letnisko. Wójt gminy Jedlnia-Letnisko Piotr Leśnowolski rozważa wprowadzenie budżetu obywatelskiego w gminie, który zastąpiłby fundusz sołecki. Mówił o tym w kolejnej audycji z cyklu "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali".

To była karygodna wypowiedź - tak Stanisław Karczewski, marszałek Senatu skomentował słowa Sławomira Broniarza. Szef ZNP zasugerował, że strajkujący nauczyciele będą utrudniać promocję uczniów do następnych klas, ale potem przeprosił za te słowa.

25 marca br. w radomskich szkołach przeprowadzone zostanie referendum strajkowe – informował Karol Semik wiceprezydent Radomia w „Bilansie Dnia” w piątek, 15 marca.

Celem środowiska LGBT jest doprowadzenie do takiej sytuacji, w której młodzież i dorośli staną niepłodnymi erotomanami – powiedział pedagog, psycholog i autor wielu książek o dojrzałości ks. Marek Dziewiecki.

Powiat przysuski będzie aplikował o środki rządowe na remonty dróg. Właśnie ruszył nabór wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w województwie mazowieckim. Wnioski o dofinansowanie można składać do 12 kwietnia.

Władze Radomia starają się o środki na remont ulicy Wolanowskiej, która jest niechlubną wizytówką przy wjeździe do miasta od strony zachodniej. Wiceprezydent Konrad Frysztak liczy na rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku. Natomiast 25 marca rozpocznie się proces łączenia wiaduktu wzdłuż Wojska Polskiego. W tym celu zostanie wyłączona trakcja kolejowa.

Powierzchnia zbiornika liczy 27 hektarów, zaś jego głębokość to ok. 10 metrów. Jest duża szansa, by teren dawnego wyrobiska górniczego, stał się miejscem wypoczynku. Rozmawialiśmy o tym z wójtem gminy Zdzisławem Duliasem.

Nieoczekiwana propozycja przebiegu trasy S12 przez gminę Wieniawa. Została zaprojektowana na wniosek części mieszkanców i jest w kontrze do wariantu niebieskiego popieranego przez władze gminne.

Mazowiecki kurator oświaty Aurelia Michałowska zapewniła w audycji "Bilans Dnia" w Radiu Plus Radom, że egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów przeprowadzone zostaną w terminie. 

Strona 1 z 55
Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Czas relaksu

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

DLA LASU - DLA LUDZI

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 23 59
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Cerrad Czarni Radom 24 42
Aluron Virtu Warta Zawiercie 23 40
PGE Skra Bełchatów 23 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 23 27
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 23 20
MKS Będzin 23 7
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4