Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Audycje Radiowe

Artur Standowicz krytycznie o wypowiedziach prezydenta Radomia

czwartek, 12 stycznia 2017 10:22 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prezydent Radomia niepotrzebne upolitycznia działania CBA wobec jego osoby. Takiego zdania jest wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, który był gościem Bilansu Dnia. Przypomnijmy, że CBA złoży wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Zarzuca mu, że będąc prezydentem miasta zasiadał przez 4 miesiące w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy, a tym samym złamał prawo. 

- Pan prezydent w moim przekonaniu niepotrzebnie upolitycznia sprawę. CBA bada wszystkie osoby publiczne pod kątem oświadczeń majątkowych czy też dodatkowych źródeł zarobkowania, czy nie dochodzi w tej materii do złamania ustawy antykorupcyjnej. Tak było również w przypadku prezydenta Andrzeja Kosztowniaka. On też był badany przez CBA. Zresztą w swoim komunikacie CBA podkreśla, że działania są rutynowane i które zostały zaplanowane na lata 2014-16 - mówił gość Radia Plus Radom.

Artur Standowicz odniósł się także do obecnej sytuacji spółki lotniczej Port Lotniczy Radom, remontu ulicy Wojska Polskiego i Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Z wicewojewodą mazowieckim rozmawiał Radosław Mizera: