Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Audycje Radiowe

K. Semik: więcej chętnych do szkół technicznych

środa, 24 maj 2017 18:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Radomscy uczniowie coraz chętniej wybierają szkoły techniczne. Tak wynika z zakończonego pierwszego etapu naboru do szkół ponadgimnazjalnych.

Licea wybrało 45 procent uczniów, szkoły techniczne 55. - Jestem z tego bardzo zadowolony. To takie coroczne pokonywanie tzw. masy krytycznej, kiedy większość rodziców przekonuje się, że ich dziecko, które kończy szkołę ma już zawód i wciąż otwartą drogę na studia - powiedział wiceprezydent miasta Karol Semik.

Dodał, że decyzja o kształceniu dualnym była dobrym ruchem na edukacyjnej mapie Radomia. - Mamy branżę metalową, ale chcemy to kształcenie poszerzyć o kształcenie budowlane. Szansę na taką formę nauki dostaną uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych. Rozpoczęliśmy również rozmowy z branżą skórzaną, która narzeka na brak kadr - powiedział Karol Semik.

Przypomnijmy, że uczniowie szkół technicznych w ramach kształcenia dualnego odbywają praktyki w firmach z Radomia i okolic. Młodzież uczy się zawodu w praktyce, a kiedy uczeń zakończy naukę, pracodawca może zatrudnić doświadczonego już pracownika.

Z wiceprezydentem Radomia Karolem Semikiem rozmawiał Radosław Mizera:

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o konkursie na dyrektora Radomskiej Orkiestry Kameralnej, zwiększeniu miejsc dla dzieci w Młodzieżowym Domu Kultury, jak również i w miejskich przedszkolach.

Więcej o rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych pisaliśmy TU: