Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Audycje Radiowe

Ks. Ślusarczyk o aktualności przesłania św. Brata Alberta

czwartek, 22 czerwca 2017 18:42 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Przesłanie św. Brata Alberta jest wciąż aktualne - przekonywał ks. Marian Ślusarczyk, proboszcz radomskiej parafii pod wezwaniem tego świętego i budowniczy kościoła. Dzisiaj odbyły się tam diecezjalne uroczystości ku czci założyciela wspólnot zakonnych albertynek i albertynów.

- Miłosierdzie, które świadczył św. brata Albert jest cały wezwaniem do czynienia aktów miłości wobec potrzebującego - powiedział ks. Marian Ślusarczyk. Dzisiaj odbyły się diecezjalne obchody ku czci świętego. - 22 czerwca to dzień rocznicy beatyfikacji, jakiej w Krakowie w 1983 r. dokonał Jan Paweł II. Z tej okazji przygotowaliśmy album opowiadający o naszej parafii, o jej historii, budowie świątyni i działalności duszpasterskiej - mówił ks. Ślusarczyk, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Autorem albumu jest ks. Michał Krawczyk, a zdjęć Wojciech Stan. Przypomnijmy, że radomska placówka św. Brata Alberta została powołana do istnienia przez bp. Edwarda Materskiego 3 lipca 1983 r., a więc niespełna tydzień po beatyfikacji i była prawdopodobnie pierwszą parafią w Polsce dedykowaną temu heroicznemu opiekunowi najuboższych. Parafia została erygowana 1 października 1984 r. Bł. Brat Albert został kanonizowany w Rzymie 1 2listopada 1989 r.