Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

Audycje Radiowe

W. Wędzonka gościem Bilansu Dnia

piątek, 23 lutego 2018 12:32 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

To zwykła zemsta - tak Wiesław Wędzonka tłumaczy zamiar odwołania przewodniczących kilku komisji Rady Miejskiej w Radomiu. Wniosek w tej sprawie będzie głosowany podczas wtorkowego posiedzenia.

Wiesław Wędzonka, radny Platformy Obywatelskiej był gościem Bilansu Dnia. Z naszym gościem rozmawialiśmy o zamiarze odwołania przewodniczących kilku komisji Rady Miejskiej w Radomiu. W programie obrad jest również projekt uchwały dotyczący odwołania Wioletty Kotkowskiej z PO z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej. - To zemsta. To dla mnie niezrozumiałe. Domyślam, że radny Andrzej Sobieraj chce być wiceprzewodniczącym Rady. To gra polityczna. Mam nadzieję, że PiS powinien ustąpić – mówił gość Bilansu Dnia.

We wtorek radomscy radni będą także głosować w sprawie likwidacji VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego. Ten zamiar został już przegłosowany w listopadzie ubiegłego roku. - Szkoła jest na etapie wygaszania. Nie ma innej możliwości, jak tylko zlikwidować placówkę – mówi radny Wędzonka.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o zbliżających się wyborach samorządowych. - Myślę, że niebawem poznamy kandydatów do rady miejskiej – powiedział radny PO. Pytaliśmy także o wyjście z klubu trzech radnych PO. - Byłem zdziwiony. Myślę, że to wynik pewnych nieporozumień z niektórymi członkami naszej partii. To sprawa bardzo złożona – powiedział Wiesław Wędzonka.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o kandydacie PO na prezydenta Radomia, czy będzie nim Radosław Witkowski, a może Rafał Rajkowski. Rozmawiał Radosław Mizera: