Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

Audycje Radiowe

Ceny paliw nie powinny już rosnąć

poniedziałek, 28 maj 2018 14:07 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wszystkie cztery sieci komórkowe w Polsce mają zgodę na pobieranie opłat w ramach roamingu. A jeszcze w roku ubiegłym rozmowy zagraniczne na terenie Unii Europejskiej miały być darmowe. - Zapowiedziano w ubiegłym roku, że te opłaty zniesione. Ale drobnym druczkiem zapisano, że firmy będą mogły pobierać takie opłaty - powiedział Zbigniew Kuźmiuk, poseł Parlamentu Europejskiego.

Radom szczepienia

Z naszym gościem rozmawialiśmy o zbliżającym się połączeniu dwóch firm paliwowych: Orlen i Lotos, w jeden koncern paliwowy, który - jak powiedział poseł Kuźmiuk - będzie mógł rywalizać w Europie. - To historyczna chwila. Mamy mocną pozycję na kontynencie w tym sektorze - powiedział poseł PE.

Czy paliwo będzie tańsze? - Mamy wzrost cen ropy naftowej. Ale myślę, że obecne ceny paliw są już apogeum i nie powinny już rosnąć - uważa Zbigniew Kuźmiuk.

Z poseł PE rozmawialiśmy także o kandydacie PiS na prezydenta Radomia, którym został Wojciech Skurkiewicz. - Za tą kandudadurą stoją strategiczne z punktu miasta inwestycje, o których jeszcze nie będziemy mówić. Ale chce jasno przekazać, jeśli nie teraz to kiedy? - mówił Zbigniew Kuźmiuk, z którym rozmawiał Radosław Mizera: