Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

Audycje Radiowe

Kiedy Karta N?

czwartek, 07 czerwca 2018 18:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

- Chcemy, żeby Radom był europejskim miastem, otwartym na każdego. Dni Godności mają pokazać, że Radom jest blisko nie tylko osób niepełnosprawnych, ale blisko różnych grup społecznych – mówił Jerzy Zawodnik wiceprezydent Radomia, który był gościem „Bilansu Dnia”, w czwartek 7 czerwca.

Właśnie rozpoczęły się Radomskie Dni Godności. Środowiskom osób niepełnosprawnych symbolicznie przekazany został klucz do miasta. - Radom cały czas się zmienia, ale mamy świadomość, że jeszcze wiele musi się tu zmienić, by osobom niepełnosprawnym żyło się lepiej. Dostosowujemy infrastrukturę, chociażby przykładem może być szpilkostrada – mówił Jerzy Zawodnik.

Pytaliśmy naszego gościa także o Kartę N. - Trwają konsultacje, będzie spotkanie z mieszkańcami. Nic nie robimy po cichu. Chcemy, by Karta N była idealna – zapewnia wiceprezydent Radomia. Dodaje, że kształ Karty N powinien być gotowy pod koniec czerwca, na razie nie wiadomo, z jakich ulg będą mogli korzystać niepełnosprawni. Posłuchaj całej rozmowy...