Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Audycje Radiowe

Lasowice z chodnikiem, Groszowice w toku

wtorek, 24 lipca 2018 14:28 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Mieszkańcy Lasowic spacerują już po nowym chodniku. To kilometr od krajowej dwunastki do końca wsi.

- Jest to inwestycja bardzo długo oczekiwana. Mieszkańcy prosili o tę inwestycję. To niezmiernie ważne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo osób poruszających się tą drogą. Jest to droga bardzo ruchliwa - powiedział w audycji Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali wójt Piotr Leśnowolski.

Bezpieczniej w Groszowicach

Z kolei w Groszowicach rozpoczyna się przebudowa drogi wraz z budową chodnika o szerokości 2 metrów. To odcinek 1,3 km od kościoła w stronę przejazdu kolejowego. - To bardzo potrzebna inwestycja na terenie Groszowic, bo jest to miejscowość bardzo gęsto zabudowana. Rozbudowuje się ciągle - podkreślił wójt. Istotna jest budowa chodnika, bo występuje niestety taka prawidłowość, że po wyremontowanych drogach kierowcy jeżdżą szybciej, a piesi czują się mniej bezpiecznie.

Boisko w Myśliszewicach

W sąsiednich Myśliszewicach rusza budowa boiska wielofunkcyjnego. Będzie to pierwszy taki obiekt dla tej części gminy. Inwestycja ma być ukończona do 31 sierpnia. Inwestycja będzie kosztowała ok. 600 tys. zł.

Oświetlenie czeka na wykonawcę

Po raz kolejny rozpisany został przetarg na projekt i budowę oświetlenia ulicznego w gminie. Chodzi dokładnie o ul. Konopnicką i Czarneckiego w Jedlni-Letnisku, ul. Lipową w Siczkach i o oświetlenie w Myśliszewicach i wzdłuż drogi powiatowej Piotrowice - Myśliszewice. Ten przetarg jest przykładem problemów w znalezieniu wykonawcy w przypadku lokalnych inwestycji. - Problemy wynikają z ogromu prac na rynku. Tak słyszę od wykonawców. Duże firmy nie są zainteresowane wykonywaniem tak drobnych prac jak 500 czy 800 metrów oświetlenia. To dla nas niekorzystne, bo i ceny są wysokie, ale to też świadczy, że rynek prac budowlanych znacznie przyśpieszył - wyjaśniał Piotr Leśnowolski.

Lotnisko szansą dla mieszkańców

Włodarza gminy Jedlnia-Letnisko zapytaliśmy także, co oznaczać będzie przejęcie radomskiego lotniska przez Państwowe Porty Lotnicze. - Myślę, że to jakaś szansa, bo lotnisko leży na granicy gminy. Dla właścicieli działek, gruntów Sadkowa, Natolina to też szansa na rozwój, bo wiadomo jak powstanie duże lotnisko, powstanie też cargo i będą musiały powstawać magazyny, całe zaplecze, które będzie obsługiwało lotnisko - powiedział wójt.

Rusza Sztafeta Niepodległości

W środę 25 lipca rusza Sztafeta Niepodległości. To inicjatywa mieszkańców gminy Jedlnia-Letnisko. Uczestnicy będą przemierzać w różnoraki sposób Polskę z flagą narodową. Inauguracja odbędzie się na Rysach. Po etapie wspinaczkowym odbędzie się etap kolarski Zakopane - Sandomierz. Następnie przyjdzie czas na biegaczy. Meta będzie w Jedlni-Letnisku. Ze stolicy gminy wyruszy marsz do Warszawy. Piechurzy dotrą 1 sierpnia przed godziną W. Ostatni etap do Bałtyku zagospodarują żeglarze. W inicjatywę zaangażowanych jest szereg organizacji jak też Urząd Gminy Jedlnia-Letnisko, a całość koordynuje Fundacja Aktywnie Kreatywni. Wójt Piotr Leśnowolski zachęca do przyłączenia się do biegaczy. - W niedzielę 29 lipca sztafeta dobiegnie do Jedlni-Letniska. Zachęcamy wszystkich chętnych mieszkańców do dołączenia do tej grupy, która będzie wbiegała do naszej miejscowości. Każdy na tyle, na ile się czuje może sobie wyjechać i biec od Gozdu, od Kuczek czy od Piotrowic - zachęcał Piotr Leśnowolski. Sztafeta ma przybiec ok. 14 - 14.30.