Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Audycje Radiowe

Przytyk seniorom...

piątek, 28 września 2018 10:59 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Bal Seniora odbędzie się 6 października w Przytyku. - Zapisało się już 300 osób – mówi Dariusz Wołczyński wójt gminy Przytyk.

Impreza odbędzie się w ramach Dnia Seniora. To nie jedyne działania na rzecz osób starszych. W gminie realizowana jest kampania 'Przytyk Seniorom”. Ze środków, które wyodrębniła rada gminy zakupione zostały szczepionki przeciwko grypie, a także rozprowadzone Koperty Życia. W tym roku także zorganizowana zostanie Biała Sobota. Akcja odbędzie się 6 października i poprzedzi bal dla seniorów.

Z klei w najbliższą sobotę 29 października zaplanowano uroczystości w PSP we Wrzosie. Placówka, która ostatnio została odnowiona w ramach termomodernizacji, zyska również patrona. Będzie nosić imię Orła Białego. - Taki patron ma podkreślić fakt, że uroczystość obchodzimy w stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości - zaznacza wójt Dariusz Wołczyński.

Wójt informował także, że budynek OSP w miejscowości Dęba będzie zmodernizowany,, zaplanowano tam termomodernizację. Wylicza również miejsca, gdzie pojawią się Otwarte Strefy Aktywności. Posłuchaj całej rozmowy....