Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

Anna Kwiecień o wolności w sieci i nie tylko

poniedziałek, 01 kwietnia 2019 18:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
ks. Jacek Wieczorek/ Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- Różaniec noszę zawsze przy sobie. I nie dlatego, że jestem z PiS-u – mówiła Anna Kwiecień posłanka PiS, która była gościem „Bilansu Dnia”, w poniedziałek, 1 kwietnia. W ten sposób komentowała ostatnie słowa Róży Thun.

Panią poseł pytaliśmy, czy kwiecień to jej ulubiony miesiąc. - Bardzo lubię ten miesiąc, również ze względu na nazwisko – z żartem odpowiedziała Anna Kwiecień. W Prima Aprilis przyznała, że jednak nie miała czasu na sprawianie dowcipów innym, sama też nie padła ofiarą ich ofiarą.

A przed Anną Kwiecień poważne wyzwanie. Posłanka PiS kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Jak ocenia swoje szanse? - Lista nie może składać się z samych jedynek. Konkurencja jest bardzo mocna, pan Bielan i pan Kuźmiuk to lokomotywy, ale ja też jestem już 12 lat w polityce i spory dorobek i doświadczenie także mam. Ja widzę swoją rolę w ten sposób, że jeżdżę po miastach i miasteczkach, spotykam się z mieszkańcami i apeluję, by wzięli udział w tych wyborach, ponieważ są one bardzo ważne dla Polski – przekonuje Anna Kwiecień.

Naszego gościa pytaliśmy także o konwencję Prawa i Sprawiedliwości. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę, 6 kwietnia w Przysusze. - Spotkanie przede wszystkim będzie poświęcone rolnictwu – informuje posłanka PiS.

Annę Kwiecień pytaliśmy m.in. o problemy w radomskim szpitalu oraz o ACTA2, czy oznacza to zagrożenie dla wolności słowa w Internecie. Posłuchaj całej rozmowy...