Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Audycje Radiowe

(VIDEO) Strategia PiS w czasie wyborów parlamentarnych

wtorek, 11 czerwca 2019 13:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

O strategii PiS w czasie najbliższych wyborów parlamentarnych, darmowych przewozach dla niepełnosprawnych osób, problemach szpitali powiatowych i paradzie równości w stolicy rozmawialiśmy dzisiaj z Anna Kwiecień, poseł PiS.

- Jesteśmy w gronie czterech najszybciej rozwijających się państw na świecie. Chcemy, by Polacy jak najlepiej zarabiali. Tutaj jest potrzebny dalszy wzrost gospodarczy. My to gwarantujemy - mówiła poseł Anna Kwiecień z PiS. - Trzeba skończyć z wciąż panującą teorią że możemy konkurować niskimi kosztami płacy i pracą do śmierci. Tak, to będzie jeden z elementów naszej kampanii w jesiennych wyborach parlamentarnych – dodał Anna Kwiecień.

Posłanka wzięła również udział w radomskim Marszu dla Życia i Rodziny. - To było wielkie święto rodzin – powiedziała. - Ale z drugiej strony czuję się zażenowana paradą równości w Warszawie, której celem było obrażanie katolików. Tam doszło do wielu profanacji. Oczekuje się od nas tolerancji, ale z drugiej strony jak wyjaśnić profanację mszy świętej, czy obrazów maryjnych? A wszystko to odbyło się pod patronatem prezydenta Warszawy – pytała Anna Kwiecień.

- A jak na tym tle wygląda prezydent Radomia Radosław Witkowski, który uczestniczył w Marszu dla Życia i Rodziny. - Pamiętam, kiedy prezydent Witkowski był na czarnym marszu. To było kiedyś. Dzisiaj chwała jemu, że w niedzielę wziął udział w marszu. Słuszna refleksja, że prezydent miasta bierze udział w takim wydarzeniu - powiedziała Anna Kwiecień.

Gość Bilansu Dnia była również pytana o rodziców, którzy chcą darmowych przejazdów dla swoich niepełnosprawnych dzieci. Tłumaczą to tym, że koszty opieki nad nimi są bardzo wysokie, sięgające nawet 1200 złotych miesięcznie. Sprawa jest skomplikowana, bowiem sprawa dotyczy niepełnosprawnych powyżej 25. roku życia. A więc zgodnie z prawem, nie mogą oni liczyć m.in. na darmowe przejazdy. - To ogromne środki dla wielu rodzin. Sami nie udźwigną tego ciężaru. Trzeba im pomóc, dlatego temat ten przedstawię podczas prac sejmowej komisji zdrowia - powiedziała Anna Kwiecień, z którą rozmawiał Radosław Mizera: