Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 232.

WYBORY 2019

Wsparcie, ale nie rozdawnictwo

środa, 02 października 2019 13:39 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

- 50 tysięcy zł. na wkład własny do mieszkania, takie fizyczne wsparcie jest lepsze niż czekanie na wybudowanie mieszkania – mówi Ilona Jaroszek-Nowak kandydatko do Sejmu PSL Koalicja Polska.

PSL proponuje młodym ludziom wsparcie finansowe na wkład własny do mieszkań, jednocześnie podkreśla, że nie chodzi o rozdawnictwo. - Programy socjalne są mile widziane i dobrze, że one są, ale zwracamy uwagę, że osoby powinny pracować, płacić podatki, a państwo powinno ich wspierać dodatkowymi środkami, nie na zasadzie pustego rozdawnictwa, że rynek pracy ubożeje, nie ma kogo zatrudnić, ponieważ niektóre osoby wolą pobrać zasiłek, a nie wykonywać jakąkolwiek pracę – mówi Ilona Jaroszek-Nowak.

Nasz gość przekonuje, że PSL idzie naprzód z hasłem „Łączymy Polaków”. - Chcemy unikać polaryzacji. Widzimy antagonizmy nawet w tej kampanii. Polacy powinni dbać o swój kraj. Prezes Kosiniak-Kamysz przekonuje „przestańmy się kłócić”. Pamiętajmy, że 13 października każdy z nas ma władzę i powinniśmy pójść na wybory, żeby nie mieć do nikogo pretensji – apeluje kandydatka PSL Koalicja Polska na posła Ilona Jaroszek-Nowak. Pytaliśmy także o sztandarowe postulaty wyborcze PSL: dobrowolny ZUS, emerytura bez podatku, emerytura rolnicza. Z naszym gościem rozmawiała Magdalena Gliszczyńska