Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan Chrzciciel de la Salle, prezbiter
Dziś jest: 07 kwietnia 2020

Audycje Radiowe

Jedleńskie priorytety na 2020 rok

poniedziałek, 23 grudnia 2019 21:20 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Rozbudowa szkoły w Myśliszewicach, budowa kanalizacji i nowych chodników to najważniejsze zadania, które będą realizowane w 2020 roku w gminie Jedlnia-Letnisko.

W minioną środę radni jednomyślnie zagłosowali za projektem budżetu na przyszły rok. Gmina wyda ponad 6 mln zł na inwestycje. Najwięcej, bo 1 mln 700 tys. zł pochłonie rozbudowa szkoły w Myśliszewicach. - To jest kontynuacja tej inwestycji, Tam powstaną trzy sale dla tych najmłodszych, sala do gimnastyki korekcyjnej, a więc całe zaplecze dla najmłodszych dzieci - powiedział w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" wójt Piotr Leśnowolski. 

 Rok 2020 będzie też rokiem budowy chodników. To kontynuacja budowy chodnika z Sadkowa do Natolina, budowa chodnika w Rajcu Szlacheckim od Bramaru aż do Kozaczki, przy ul. Płużańskiego w Jedlni-Letnisku, również w Siczkach wzdłuż drogi wojewódzkeij oraz Rajcu Poduchownym. W przyszłym roku ma powstać także chodnik przy ul. Porannej w Radomiu. - W ramach zwiększania bezpieczeństwa należy tam, gdzie można budować chodniki. W Siczkach jest zakończona kanalizacja, więc przyszedł już czas na domknięcie - zaznaczył wójt.

Z inwestycji drogowych najistotniejsza będzie budowa drogi z Piotrowic do Myśliszewic wraz z obiektem mostowym na Pacynce. - Będzie to znaczne ułatwienie i skrócenie dojazdu do Radomia mieszkańcom Piotrowic, Słupicy, Cudnowa - powiedział nam Piotr Leśnowolski.

Przyszły rok upłynie również pod znakiem rozbudowy kanalizacji. - Chcemy rozpocząć kanalizację w Aleksandrowie i Myśliszewicach oraz kontynuować w Antoniówce - zapowiedział włodarz gminy.

 

Z wójtem Piotrem Leśnowolskim rozmawialiśmy także o realnej podwyżce opłaty za śmieci, Sylwestrze w Jedlni-Letnisku. Nasz gość za pośrednictwem Radia Plus Radom złożył także świąteczne życzenia mieszkańcom.

 

Zapraszamy do nas: