Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

Bilans Dnia

Adam Bielan gościem Bilansu Dnia

niedziela, 26 stycznia 2020 13:53 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Adam Bielan, poseł Parlamentu Europejskiego jest zdania, że jeszcze w lutym zostanie podpisana umowa na budowę terminala. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o przyszłości kierunku lekarskiego w Radomiu. 

Polityk PiS od samego początku jest zaangażowany w przebieg procesu inwestycyjnego na lotnisku na radomskim Sadkowie. - Uczestniczę co tydzień w posiedzeniach, w trakcie których jesteśmy informowani o stanie prac i wszystko wskazuje na to, że niebawem zostanie podpisana umowa na budowę terminala – powiedział Adam Bielan. Przypomnijmy, że w trakcie aukcji elektronicznej, najtańszą ofertę przedstawiła firma Mirbud, a więc - jeśli odwołanie Budimexu nie zostanie uznane - to ona będzie wykonawcą budynku terminala na lotnisku w Radomiu.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o przyszłości kierunku lekarskiego na UTH w Radomiu. - Wiele wysiłku włożyłem w ten projekt. Od samego początku powtarzałem, że taki kierunek jest perłą w koronie każdej uczelni, ale chyba nie wszyscy to zrozumieli. Popełniono błędy. Brakuje prosektorium. W tej chwili uczelnia stara się o pozwolenie na rozpoczęcie inwestycji. W najlepszym przypadku zadania będzie oddane do użytku w przyszłym roku, ale nie wiadomo, czy zadowoli się Państwową Komisję Akredytacyjną. Ja będę walczył do końca, bo kierunek lekarski świadczy o randze każdego miasta – powiedział Adam Bielan.

Polityk PiS dodał też, że ruch na trasie Warka–Radom zostanie - po jednym torze – zostanie umożliwiony w połowie tego roku. - Inwestycja zostanie zakończona w 2021 roku i czas podróży z Radomia do stolicy wyniesie poniżej jednej godziny – powiedział gość Bilansu Dnia. Przypomnijmy, że projekt modernizacji linii kolejowej na odcinku Warka–Radom dostał pozytywną decyzję o dofinansowaniu z Komisji Europejskiej. Fundusze unijne wesprą inwestycję kwotą ponad 493 milionów złotych.

Z posłem PE Adamem Bielanem rozmawiał Radosław Mizera:

A. Kosztowniak pod info