Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Bilans Dnia

Miało być paprykowym eldorado, teraz Przytyk szuka kupca dla Centrum Dystrybucji w Słowikowie

czwartek, 08 października 2020 14:51 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Zmiana polityki Unii Europejskiej w następnej perspektywie budżetowej spowoduje, że samorząd gminy Przytyk stanie przed koniecznością sprzedaży Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie. Dlaczego?

Wójt gminy Dariusz Wołczyński mówi, że Centrum było odpowiedzią na potrzeby lokalnych producentów warzyw i owoców, którzy dotychczas rynków zbytu na swoje produkty musieli szukać w znacznie odleglejszych lokalizacjach. - Nie ukrywam, że do pełni szczęścia brakuje chłodni, gdzie można byłoby przechowywać warzywa. Nowa perspektywa unijna pokazuje, że nie uda się pozyskać środków na tego typu zadania. Obrót papryką wciąż się odbywa. Sprzedaje się ok. kilkaset ton papryki rocznie. Wciąż stoimy przed pytaniem, co dalej? Pomysłów jest wiele. Radni rozważają nawet sprzedaż tego centrum. Trwa dyskusja - mówił wójt Dariusz Wołczyński, który był gościem Bilansu Dnia.

Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie zajmuje ok. 5 hektarów powierzchni. Plac jest utwardzony, znajdują się dwie stalowe wiaty z przeznaczeniem do handlu zadaszonego, rampa załadowcza oraz budynek administracyjno-socjalny.