Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Audycje Radiowe

Dwie możliwości budowy drogi rowerowej z Radomia do Siczek

środa, 04 listopada 2020 13:15 / Autor: Michał Kaczor
fot. JS/RPR
Michał Kaczor

- Albo "dogadamy się" i zaprojektujemy wspólnie ścieżkę do Radomia albo przystąpimy, na podstawie porozumienia z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, do zaprojektowania ścieżki pieszo-rowerowej od Siczek do Bramaru - powiedział wójt Piotr Leśnowolski w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali".

Gościem audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" był wójt Piotr Leśnowolski. Rozmawialiśmy m.in. o wpływie pandemii na funkcjonowanie urzędów.

- W urzędzie ciągle staramy się czynić takie zabiegi, żeby praca była jak najbardziej bezpieczna. Zarówno dla mieszkańców, jak i pracowników, którzy muszą być szczególnie chronieni, żeby urząd funkcjonował jak najdłużej. Chcemy dokonać pewnej reorganizacji, żeby mieszkańcy komunikowali się z urzędem poprzez maile, telefony oraz będzie urna, do której będzie można wrzucać dokumenty. Staramy się, żeby w jednym pomieszczeniu pracował jeden pracownik i to nam się udaje - powiedział wójt Piotr Leśnowolski.

Nie brakowało też pytań o inwestycje. Rozpoczęły się prace przy przebudowie ul. Słonecznej w Jedlni-Letnisku.

- U nas na razie, oprócz jednej inwestycji, która będzie musiała być przełożona na przyszły rok - to jest odcinek drogi w Groszowicach, wszystkie inwestycje realizujemy bez przeszkód. Między innymi przy ul. Słonecznej. Chcemy uporządkować ruch i żeby po wykonaniu tej inwestycji było bezpieczniej - mówi wójt Leśnowolski.

Wójt Piotr Leśnowolski odniósł się także do pytań o budowę ścieżki pieszo-rowerowej z Radomia do Siczek.

- Albo "dogadamy się" i zaprojektujemy wspólnie ścieżkę do Radomia albo przystąpimy, na podstawie porozumienia z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, do zaprojektowania ścieżki pieszo-rowerowej od Siczek do Bramaru. To jest zadanie bardzo trudne, bo nie ma odpowiedniej szerokości pasa drogowego, więc w grę musiałaby wchodzić albo spec ustawa albo wykup gruntów od właścicieli prywatnych nieruchomości - powiedział wójt.

W audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" padły też pytania o nowe altany i place zabaw, a także zapowiadaną budowę skateparku.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: