Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

Bilans Dnia

Jak pandemia odbiła się na świecie sportu i rekreacji w Kozienicach?

piątek, 15 stycznia 2021 17:30 / Autor: Kamil Zapora
Dyrektor KCRiS Marcin Zmitrowicz, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Przez rządowe obostrzenia Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu liczy straty, choć są też pewne oszczędności. Ponadto mimo wciąż trwającej pandemii w najbliższym czasie sporo będzie się działo w świecie kozienickiego sportu i rekreacji. Rozmawialiśmy dziś o tym w Bilansie Dnia z dyrektorem KCRiS Marcinem Zmitrowiczem.

Mimo tego, że obiekty Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu wciąż pozostają zamknięte dla klientów indywidualnych to korzystają z nich kozieniccy piłkarze, siatkarze, a od poniedziałku będą to także uczniowie klas 1-3. Dyrektor Marcin Zmitrowicz zapowiedział, że nie planuje żadnych zwolnień pracowników,

W zeszłym roku straty wynikające z przymusowego zamknięcia pływalni, sauny, siłowni czy pensjonatu wyniosły milion złotych. Jednocześnie podobna kwota została zaoszczędzona na zmniejszonym ruchu.

W tym roku na swoją działalności KCRiS otrzymał prawie 12 mln złotych od Gminy Kozienice. Dla porównania roczne dochody Kozienickiego Centrum w normalnym okresie wynoszą około 3 mln.

Niestety narodowa kwarantanna to również odwołane imprezy sportowe takie jak Grand Prix Polski w Pływaniu, które już od kilkunastu lat organizowane było w Kozienicach pod koniec lutego. Jednak jeśli sytuacja sanitarna na to pozwoli to Kozienice dołączą w tym roku do miast, które pobiegną Tropem Wilczym. Impreza zyskuje w Polsce popularność, a jej tegoroczną odsłonę zaplanowano na 16 maja.

Ponadto powoli zaczynają się przygotowania do Międzynarodowego Zlotu Campingu i Caravaningu – największej imprezy turystycznej świata, której gospodarzem w 2023 roku będą Kozienice. Do tego czasu ma skończyć się modernizacja tzw. kozienickich błoni, czyli terenu sąsiadującego w Jeziorem Kozienickim. To właśnie tam za dwa lata mają spotkać się turyści z całego świata.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z Marcinem Zmitrowiczem: