Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

Audycje Radiowe

Wójt Jedlińska: Dzieci długo wyczekiwały na powrót do szkół

wtorek, 19 stycznia 2021 17:00 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Kamil Dziewierz, wójt gminy Jedlińsk był gościem audycji "Gmina Jedlińsk na Fali". Rozmawialiśmy między innymi o powrocie uczniów do szkół, ale także planach inwestycyjnych na ten rok.

W poniedziałek uczniowie klas 1-3 wrócili do nauczania stacjonarnego. Wójt Kamil Dziewierz mówi, że na terenie gminy Jedlińsk proces przebiegł bez zakłóceń, a dla dzieci był to długo wyczekiwany moment.

- Wszyscy rodzice, nauczyciele i dzieci długo wyczekiwali na moment powrotu do szkół. Na terenie naszej gminy we wszystkich placówkach udało się w sposób bezpieczny przeprowadzić dalsze działania, jeśli chodzi o naukę. Wszystkie dzieci, które chciały wrócić do szkoły, to wróciły. Nie mam złych sygnałów. Jest wielkie zadowolenie rodziców i dzieci - powiedział wójt.

Wójt powiedział, że w gminie nie było potrzeby zmiany systemu dowozu dzieci do szkół ani godzin lekcyjnych.

- Nie widzieliśmy takich potrzeb. Zajęcia odbywają się normalnie - powiedział Kamil Dziewierz.

Wójt Jedlińska podsumował też ubiegły rok w gminie.

- Pewne plany miały zupełnie inaczej wyglądać. Cieszę się, że udało nam się zrealizować budżet w 95 procentach. Uważam, że rok 2020 był dobry, bo jeszcze pamiętam, że w marcu mocno analizowałem i mówiłem, że nie wiem, czy do końca zrealizujemy ten budżet. Uważam, że udało nam się zrealizować zadania na czwórkę z plusem - ocenił wójt.

Jeśli chodzi o przyszły rok, to w planach jest m.in. budowa kładki w ciągu pieszo-rowerowym Wsola-Jedlińsk, remont kuchni i stołówki w szkole w Jedlińsku, wymiana oświetlenia na LED-owe, ale też kolejny etap kanalizacji.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: