Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

Bilans Dnia

Mateusz Tyczyński: Gołębiów czeka rewolucja komunikacyjna

wtorek, 26 stycznia 2021 17:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Władze Radomia planują przebudować układ drogowy na Osiedlu Gołębiów II, głównie takich ulic jak: Zbrowskiego czy Rapackiego. - Ta część miasta wciąż się rozbudowuje, więc konieczne jest rozbudowanie układu komunikacyjnego – powiedział w Bilansie Dnia Mateusz Tyczyński, wiceprezydent miasta. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o propozycji obniżki diet radomskich radnych o tysiąc złotych, budowie stadionu Radomiaka, awarii ciepłowniczej przy Toruńskiej, oraz o fuszerce na rondzie kozienickim.

Mateusz Tyczyński mówił dzisiaj w Bilansie Dnia, że Osiedle Gołębiów II boryka się dzisiaj z wieloma problemami komunikacyjnymi. - Ma to związek z budową wielu bloków w tej części miasta. Miasto musi podjąć to wyzwanie. Jest zgoda wszystkich sił politycznych w Radzie Miejskiej, aby opracować koncepcję przebudowy układu komunikacyjnego wraz z poszerzeniem ulicy Zbrowskiego. W ciągu 2-3 tygodni rozpoczną się konsultacje społeczne. Proszę pamiętać, że w tej części miasta będzie budowany kolejny odcinek trasy N-S. W pewnym sensie możemy mówić o małej rewolucji komunikacyjnej – powiedział wiceprezydent Tyczyński.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej Mateusz Tyczyński potwierdził, że nowy stadion Radomiaka przy ulicy Struga 63 ma być gotowy do końca grudnia 2021. - Budowa trybun to prefabrykaty, które szybko się montuje. Będziemy je składać jak klocki, trybuny czekają tylko na montaż. Paradoksalnie większym problem będzie z murawą. Ciężki sprzęt będzie musiał opuścić teren stadionu przed wysiewem trasy, przed montażem instalacji podgrzewania murawy. Jestem przekonany, że piłkarze wiosną 2022 roku zagrają pierwsze mecze – powiedział Mateusz Tyczyński. W pierwszym etapie zostaną zbudowane dwie trybuny, które będą mogły pomieścić 8 tys. widzów.

Na szczęście w Radomiu nie ma tylu awarii sieci ciepłowniczej jak w Warszawie. Ale nie sposób ominąć wczorajszy przypadek u zbiegu ulic Wierzbickiej, Toruńskiej i Wjazdowej. Była to już kolejna awaria w tym samym miejscu. - Sieć ciepłownicza jest bardzo wysłużona. Będzie ona wymieniana w trakcie przebudowy układu komunikacyjnego w tej części miasta w ramach rozbudowy pobliskiego hipermarketu. Przed spółką Radpec duże wyzwania inwestycyjne – powiedział Mateusz Tyczyński, wiceprezydent miasta, z którym rozmawiał Radosław Mizera: