Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Bilans Dnia

Stanisław Karczewski: przed nami trzecia fala koronawirusa

czwartek, 25 lutego 2021 17:08 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wzrastająca ilość zakażeń ma miejsce, ale wszystko jest w naszych rękach - powiedział senator i lekarz Stanisław Karczewski, który był gościem Bilansu Dnia. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o IX edycji konkursu wiedzy historycznej "Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć". W tym roku konkurs przebiega on-line.

Stanisław Karczewski ma nadzieję, że trzecia fala pandemii nie będzie tak groźna jak poprzednie. - Musimy zrobić, by ilość zakażeń była jak najmniejsza. Cieszę się, szczepienia przebiegają sprawnie. W szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą zaszczepili się wszyscy pracownicy - powiedział Stanisław Karczewski. 1 marca obchodzone będzie święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej racji senator Stanisław Karczewski zaprosił uczniów szkół ponadpodstawowych, szkół specjalnych oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych do wzięcia udziału w IX edycji konkursu wiedzy historycznej "Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć".

Konkurs skierowany jest do szkół i placówek z terenu powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, przysuskiego oraz Gminy Tarczyn.

- Konkurs historyczny ma na celu między innymi kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży oraz upowszechnianie wiedzy historycznej poprzez propagowanie informacji o organizacji i działalności Żołnierzy Wyklętych - powiedział senator Stanisław Karczewski. Tegoroczna edycja jest organizowana przy współpracy z Mazowieckim Kuratorem Oświaty Panią Aurelią Michałowską.

5 marca mija termin nadsyłania prac na adres e-mail: a 26 marca nastąpi ogłoszenie wyników.

Z senatorem Stanisławem Karczewski rozmawiał Radosław Mizera: