Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Fatimska              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mnin
Dziś jest: Czwartek, 13 maja 2021

Audycje Radiowe

Jedlińsk: Mniejsze wpływy z CIT-u i PIT-u przez pandemię

wtorek, 02 marca 2021 16:39 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/ Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Gmina Jedlińsk odnotowała zmniejszone wpływy z CIT-u i PIT-u. Skarbnik Ilona Starzyńska mówi, że to jeden z efektów pandemii.

Gościem audycji "Gmina Jedlińsk na Fali" była Ilona Starzyńska, skarbnik gminy. Rozmawialiśmy między innymi o budżecie na 2021 rok. Planowany deficyt jest na poziomie 4,5 mln zł.

- Deficyt budżetu zostanie pokryty z niewykorzystanych środków pieniężnych, które pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - tłumaczy skarbnik.

Gmina najwięcej wyda na oświatę. W budżecie na ten cel zaplanowane jest ponad 30 mln zł. Ilona Starzyńska podkreśla jednak, że subwencja oświatowa pokryje połowę tej kwoty.

- Z budżetu gminy do oświaty gmina Jedlińsk dokłada prawie 13 mln 900 tysięcy złotych - mówi.

Ze skarbnikiem gminy rozmawialiśmy także o wpływie pandemii na kształt budżetu.

- Szczególnie odbiło się to na wpływach z PIT-u i CIT-u. W ubiegłych latach podana kwota przez ministerstwo była zrealizowana w 100% bądź nawet wpływy zostały przekazane ponad tę kwotę. W tym roku kwota podana przez Ministerstwo Finansów nie została zrealizowana. Brakuje około 400 tysięcy złotych - powiedziała Ilona Starzyńska.

Ze skarbnikiem gminy rozmawialiśmy także o wsparciu gminy dla przedsiębiorców, Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych i Funduszu Sołeckim.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: