Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Audycje Radiowe

Wójt Jedlni-Letniska: Informacja o konsultacjach była rozpowszechniona bardzo szeroko

poniedziałek, 22 marca 2021 11:02 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" rozmawialiśmy między innymi o wynikach konsultacji społecznych w sprawie nadania praw miejskich. Wzięło w nich udział 8% uprawnionych osób. - Informacja o konsultacjach była rozpowszechniona bardzo szeroko - mówi wójt Piotr Leśnowolski.

W konsultacjach społecznych wzięło udział około 8% uprawnionych mieszkańców. Więcej o wynikach pisaliśmy TUTAJ.

W komentarzach kilka osób użyło argumentu, że frekwencja była niska, bo informacja o organizacji konsultacji nie dotarła do mieszkańców.

- Informacja była kolportowana w sposób niezwykle aktywny - we wszystkich mediach radomskich, w telewizji regionalnej, w lokalnych środkach masowego przekazu. Była ona rozpowszechniona bardzo szeroko. Myślę, że ten argument, że nie wszyscy wiedzieli jest niezasadny. Jeśli chodzi o ulotki, to one docierały. Informacja była przekazana też w ogłoszeniach parafialnych - powiedział wójt Piotr Leśnowolski.

Z 910 osób, które wzięły udział w konsultacjach, ponad 80% poparła starania o nadanie statusu miasta.

- To bardzo dobry wynik i nie wolno odbierać prawa tej większości. Dla mnie nie był on zaskakujący. Rozmawiając z mieszkańcami przy różnych okolicznościach słyszałem same pozytywne wypowiedzi w tej kwestii - mówi wójt.

Po zakończeniu konsultacji gmina podejmie kolejne kroki w kierunku starania o prawa miejskie.

- Teraz już tylko radni podejmą uchwałę, czy występujemy z wnioskiem do rady ministrów czy nie. Przewidziany termin rady to 30 marca - tłumaczy Justyna Ostrowska z Urzędu Gminy Jedlnia-Letnisko.

W audycji rozmawialiśmy też o wsparciu polityków w sprawie starań o prawa miejskie, a także o zaplanowanych na ten rok remontach dróg gruntowych.

Cała audycja do odsłuchania poniżej: