Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Bilans Dnia

Radosław Witkowski: mam żal do rządu

piątek, 09 kwietnia 2021 17:12 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prezydent Radomia Radosław Witkowski ma żal do rządu w sprawie podziału środków w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. W trzech dotychczasowych naborach miasto otrzymało ponad 52 mln złotych. W ostatnim władze miejskie liczyły na środki na remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz remont ulicy Wolanowskiej.

- Mam żal do rządu. Dlatego zwrócę się do premiera z prośbą o uzasadnienie tej decyzji. Zaproponuję także, żeby w kolejnych transzach Funduszu Inicjatyw Lokalnych wydzielić odrębną pulę pieniędzy na inwestycje w ochronę zdrowia. Czas pandemii pokazał jak ważne i jak potrzebne są inwestycje w ochronę zdrowia – powiedział prezydent Witkowski.

Prezydent Radomia poinformował tez o budowie trasy N-S. - Wykonano już 90 procent prac kanalizacyjnych, 60 procent instalacji elektrycznej. Pojawia się podbudowa trasy. Trzeba wyburzyć dwie nieruchomości. Pracujemy także nad tym, jak rozwiązać problemy mieszkańców ulicy Zagonowej – powiedział Radosław Witkowski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o budowie Radomskiego Centrum Sportu. - Liczę, że jesienią tego roku nasze drużyny będą mogły rozpocząć rozgrywki w nowej hali. Zakończenie prac do koniec kwietnia, wówczas nastąpi procedura odbiorów, która – być może potrwa do połowy czerwca – poinformował prezydent Radosław Witkowski, z którym rozmawiał Radosław Mizera: