Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Bilans Dnia

Dariusz Wójcik: nie rozumiem opieszałości prokuratury w sprawie RCS

czwartek, 22 kwietnia 2021 17:07 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

- Nie wiem, dlaczego prokuratura tak opieszale działa w tej sprawie, dlaczego nikt nie wzywa radnych na przesłuchania? – pytał radny Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik, który był gościem Bilansu Dnia. Z politykiem PiS rozmawialiśmy także o planowanej budowie bloku energetycznego w radomskim Radpecu.

W sierpniu 2020 roku posłowie PiS i radni, zasiadający w Radzie Miejskiej w Radomiu złożyli do Prokuratury Regionalnej w Lublinie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Dotyczy ono budowy Radomskiego Centrum Sportu. Prokuratura miała sprawdzić, czy podczas budowy RCS-u osoby rozporządzające majątkiem gminy dopuściły się niedopełnienia obowiązków lub popełniły przestępstwo niegospodarności.

- Budowa stadionu będzie wymagała podpisania przez MOSiR kolejnych aneksów. Dokładanie publicznych pieniędzy można uznać za niegospodarność – mówił radny Wójcik przypominając, że budowa Radomskiego Centrum Sportu będzie kosztowała ponad 215 mln zł, czyli więcej niż zakładano. Przypomnijmy, że informacja prezydenta Radomia o stanie realizacji Radomskiego Centrum Sportu zostanie przedstawiona w najbliższy poniedziałek w trakcie zdalnej sesji Rady Miejskiej.

Z Dariuszem Wójcikiem rozmawialiśmy także o planowanej budowie bloku energetycznego w radomskim Radpecu. Inwestycja pozwoliłaby zrezygnować z części węgla na rzecz odpadów frakcji RDF, przyniosłaby korzyści ekologiczne i ekonomiczne. Dwa dotychczasowe przetargi zostały unieważnione.

- Czekamy na wyjaśnienia ze strony miejskiej spółki. Uważam, że przetargi ogłoszono tak naprawdę tylko po to, by nie został rozstrzygnięty. I tak będzie do wyborów – stwierdził radny PiS Dariusz Wójcik, z którym rozmawiał Radosław Mizera: