Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Bilans Dnia

Marta Michalska-Wilk: nasze ambicje nie kończą się tylko na jednym mandacie do Sejmu

środa, 27 października 2021 17:18 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Marta Michalska-Wilk, nowa szefowa radomskiej Platformy Obywatelskiej była dzisiaj gościem audycji Bilans Dnia. Z rozmowy dowiedzieliśmy się, że na spotkaniu z udziałem Jana Grabca padła z jej strony propozycja, by lista do Sejmu była układana z udziałem kandydatów związanych z miastem i regionem. Czy to będzie oznaczać brak miejsca dla Joanny Kluzik-Rostkowskiej?

- Musimy rozpocząć przygotowania do wyborów parlamentarnych. My, jako radomskie struktury PO, nie chcemy już więcej kogoś, kto nie jest jednym z nas lokalnie. Mam świadomość, że ktoś będzie chciał ułożyć listy do Sejmu po swojemu, ale zrobię wszystko, żeby radomski głos był mocno słyszalny i brany pod uwagę – mówiła Marta Michalska-Wilk.

- W minionych wyborach mieliśmy lidera, który nie jest z nami związany. Tak było również w przypadku Ludwika Dorna. To nie są personalne pretensje do tych osób, ale struktury inaczej pracują, kiedy widzą osoby, które znają. Tego oczekują nasi członkowie. Ponadto nasze ambicje nie kończą się tylko na jednym mandacie do Sejmu. Chciałabym wrócić do czasów, gdzie mieliśmy trzech posłów z naszego okręgu – powiedziała Marta Michalska-Wilk.

Przewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej odniosła się również do wyborów samorządowych. - Będziemy stawiać na kandydatów, którzy będą – mówiąc kolokwialnie – zasuwać i wyrywać każdy głos – stwierdziła Marta Michalska-Wilk, z którą rozmawiał Radosław Mizera: