Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Bilans Dnia

Co dalej z podwyżką za odpady w Radomiu?

wtorek, 30 listopada 2021 17:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik zachęca do podjęcia dyskusji na temat racjonalizacji obowiązujących opłat za śmieci w Radomiu. Problem jest duży, bowiem gmina w tym roku musiała dopłacić z budżetu do odbioru i wywozu odpadów aż 22 miliony złotych. 

Jerzy Zawodnik mówił, że opłaty za śmieci nie są wysokie w Radomiu. Średnio od gospodarstwa domowego jest to opłata wynosząca ok. 20 złotych miesięcznie. - W innych miastach opłaty są dużo wyższe, dlatego uważam, że stawki w naszym mieście nie są doszacowane. Musimy dopłacać do odpadów. W tm roku to aż 22 mln złotych. Te pieniądze moglibyśmy przeznaczyć na budowę dróg, przedszkoli czy żłobków – powiedział Jerzy Zawodnik.

Jak miasto chce przekonać większość w Radzie Miejskiej w Radomiu? - Dwa miesiące temu wysłałem list do radnych klubu PiS z prośbą o spotkanie. Bez odpowiedzi. W tym czasie przeprowadziłem szerokie konsultacje m.in. z zarządcami nieruchomości. Musimy rozmawiać – powiedział wiceprezydent Radomia.

Przypomnijmy, że w zabudowie wielorodzinnej nie jest praktykowana przez mieszkańców segregacja odpadów, czyli wszystko trafia do jednego kosza. Tym samym rosną koszty przyjęcia takich odpadów na wysypisko.

Z Jerzym Zawodnikiem, wiceprezydentem Radomia rozmawiał Radosław Mizera: