Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Piotr Celestyn, papież i pustelnik
Dziś jest: Czwartek, 19 maja 2022

Audycje Radiowe

Ponad 500 tys. osób skorzystało z basenu w Przysusze

czwartek, 27 stycznia 2022 15:07 / Autor: Radosław Mizera
Elżbieta Ewa Żytniak
Radosław Mizera

Aktualnie na pływalni dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych cieszy się indywidualna nauka i doskonalenie pływania, jak również nauka grupowa w ramach Szkółki Pływackiej. Rozmawialiśmy o tym dzisiaj w Elżbietą Ewą Żytniak, dyrektorem Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze.

Z uwagi na epidemię koronawirusa klienci mogli korzystać z usług pływalni w ograniczonym zakresie. - Pomimo obostrzeń, nasz obiekt cieszył się i cieszy niezmierną popularnością na przestrzeni ostatnich ośmiu lat. Od początku działalności naszego obiektu odwiedziło nas 513 tys. osób - powiedziała dyrektor Żytniak.

Aktualnie na pływalni dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych cieszy się indywidualna nauka i doskonalenie pływania, jak również nauka grupowa w ramach Szkółki Pływackiej. - Powstało 26 grup dobranych pod względem umiejętności i wieku. Zajęcia odbywają się w dni powszednie w godzinach popołudniowych i prowadzone są przez doświadczonych instruktorów nauki pływania. Celem zajęć jest oswojenie z wodą, nauka pływania elementarnego i pływania stylowego, doskonalenie pływania - dodaje Elżbieta Żytniak.

W ferie zimowe dzieci i dorośli będą mogli skorzystać w dni powszednie w godzinach od 11 do 17 z promocji „Druga godzina gratis”, a w poniedziałek, środę i piątek z „Intensywnego kursu nauki pływania”, na który aktualnie trwają zapisy w kasie pływalni. Grupy będą tworzone według umiejętności i wieku.

Z Elżbietą Ewą Żytniak, dyrektorem Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze, rozmawiał Radosław Mizera: