Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

Bilans Dnia

Anna Kwiecień: każdego dnia modlę się o pokój w Ukrainie!

poniedziałek, 09 maj 2022 17:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Każdego dnia modlę się o pokój w Ukrainie, ale o sprawiedliwy pokój – mówiła poseł Anna Kwiecień, która była gościem Bilansu Dnia. Z politykiem PiS rozmawialiśmy również na temat inflacji i budowie kolei z Kozienic do Warszawy.

- Jak mówić o pokoju w Ukrainie, kiedy Rosja zdobędzie dany teren i będzie go następnie okupować? Dlatego modlę się o sprawiedliwy pokój, aby Ukraińcy byli wolnymi ludźmi, aby żadne dziecko nie płakało z powodu nalotów. Nie tylko pomagajmy uchodźcom, ale również módlmy się – przekonywał gość Bilansu Dnia.

W dalszej części rozmawialiśmy na temat inflacji, która zżera podwyżki wynagrodzeń pracowników. Pytaliśmy również, jak rząd Zjednoczonej Prawicy zamierza chronić Polaków przed skutkami podwyżek? - Z inflacją mierzy się cała Europa. Mamy nadzieję, że sytuacja zacznie się stabilizować i a w konsekwencji spadać. Jestem również spokojna o los prezesa NBP Adama Glapińskiego. Nie zgadzam się z tym, że polityka NBP przyczyniła się do wzrostu inflacji. Ponadto w czwartek przekonamy się, że koalicja nadal będzie funkcjonować i nie będzie żadnych wcześniejszych wyborów parlamentarnych – mówiła Anna Kwiecień.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również, że od 2028 roku będzie możliwa podróż koleją z Kozienice do Warszawy. W 2019 został podpisany list intencyjny, a w 2022 roku gmina Kozienice otrzymała deklarację, że inwestycja zostanie zrealizowana do 2028 roku. - Byłam jedną z niewielu osób, która wierzyła w ten projekt. Dzisiaj mamy zapewnienie o finansowaniu zadania – powiedziała poseł Anna Kwiecień.

Poseł Anna Kwiecień uczestniczyła dzisiaj w oddaniu do użytku wyremontowanych z dofinansowaniem rządowym w ramach Funduszu Dróg Samorządowych ulic św. Jana oraz Armii Krajowej w Zwoleniu. Dofinansowanie rządowe wyniosło 70% kosztów realizacji czyli 1,3 mln zł. Obecnie w Zwoleniu trwa przebudowa ulic 11-go Listopada oraz Batalionów Chłopskich także z dofinansowaniem rządowym w kwocie ponad 3 mln zł.

Z poseł Anną Kwiecień, rozmawiał Radosław Mizera: