Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

Audycje Radiowe

Na ile mandatów liczy PSL w Radomiu?

wtorek, 10 maj 2022 17:12 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

- Plan minimum dla mnie to wprowadzenie w Radomiu jednego radnego do rady miejskiej, jednego posła do sejmu i jednego radnego do sejmiku województwa - mówi Adam Duszyk, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w Radomiu, który był gościem "Bilansu Dnia".

Gościem "Bilansu Dnia" był Adam Duszyk, prezes radomskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. Rozmawialiśmy między innymi o przygotowaniach do wyborów, które powinny odbyć się jesienią 2023 roku.

- Plan minimum dla mnie to wprowadzenie w Radomiu jednego radnego do rady miejskiej, jednego posła do sejmu i jednego radnego do sejmiku województwa. To byłby ogromny sukces, bo w tej chwili mamy w Radomiu 1,9% poparcia, więc w mieście jest co robić - powiedział Adam Duszyk.

Prezes PSL-u mówi, że dobrym prognostykiem były ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego, w których mandat zdobył Jarosław Kalinowski.

- Jestem dobrej myśli, bo mamy wielu sympatyków naszego ugrupowania w Radomiu. To pokazały wybory do Parlamentu Europejskiego, gdzie na Jarosława Kalinowskiego zagłosowało 6 tysięcy radomian. Jest duży potencjał osób, które nam kibicują i przy dobrym kandydacie są w stanie na nas zagłosować - uważa prezes radomskiego PSL.

Adam Duszyk mówi, że będzie chciał przekonać młodych radomian programami mieszkaniowymi.

- Dzisiaj Radom wyludnia się w błyskawicznym tempie. W naszym programie mamy punkt "ziemia za złotówkę", żeby każdy młody człowiek z gruntów gminnych dostawał działkę budowlaną z projektem domu z deklaracją pozostania w naszym mieście na 20-25 lat - mówi Adam Duszyk.

Innym ważnym punktem ma być program "Własny kąt".

- Program miałby polegać, aby państwo z budżetu dopłacało około 75 tysięcy złotych do wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego na mieszkanie - wyjaśnia gość "Bilansu Dnia".

Nie zabrakło też pytań o Muzeum Historii Radomia, które ma zostać otwarte w najbliższych miesiącach.

- Myślę, że będziemy mogli je zobaczyć w lipcu. Kończymy już prace. Budowane są ostatnie scenografie - zapowiada Adam Duszyk.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: