Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Bilans Dnia

Poseł Krzysztof Lipiec w Bilansie Dnia

piątek, 03 czerwca 2022 17:40 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W ramach drugiej edycji Polskiego Ładu zrealizowane zostaną 192 inwestycje w regionie świętokrzyskim. Mówił o tym poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskiego PiS.

Blisko 1 miliard 300 milionów złotych trafi do świętokrzyskich samorządów w ramach drugiej edycji rządowego funduszu Polski Ład. – To naprawdę kolosalne środki finansowe, które z całą pewności przyczynią się do poprawy rozwoju lokalnej społeczności – mówił w Bilansie Dnia świętokrzyski poseł Krzysztof Lipiec. Jak wyjaśnił, dzięki tym pieniądzom wsparte będą 192 inwestycje w regionie. – Będą one realizowane przy bardzo niskim wkładzie własnym. To jest 5 procent. Maksymalnie 20 procent wkładu własnego – mówił.

Inwestycją, która otrzyma największe wsparcie w województwie świętokrzyskim jest budowa bloku operacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Na to zadanie samorząd województwa dostanie z rządu 65 mln. Duże pieniądze w ramach Polskiego Ładu popłyną także do powiatowych i gminnych samorządów. Dzięki drugiej edycji Polskiego Ładu blisko 74 mln zł trafią na Konecczyznę, prawie 63 mln do powiatu skarżyskiego, a 66 do starachowickiego. Za te pieniądze samorządy realizować będą ważne dla lokalnych społeczności inwestycje, np. Starachowice rozbudują stadion. Na to zadanie miasto otrzyma z rządu 20 mln zł. – Mam takie przekonanie, że te środki będą dobrze spożytkowane przez samorządy terytorialne – mówił poseł Krzysztof Lipiec na antenie Radia Plus Radom.

Lidera PiS w województwie świętokrzyskim zapytaliśmy też, czy nie obawia się, że w obliczu rosnącej inflacji, a co za tym idzie wzrastających cen na towary i usługi, niektóre samorządy zmuszone będą zrezygnować z inwestycji w ramach Polskiego Ładu. – Nie, nie obawiam się tego. Raczej jest tak, że samorządy zwiększają swój udział w danym przedsięwzięciu – przekonywał.

Posłuchaj całej rozmowy z posłem Krzysztofem Lipcem: