Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Piątek, 24 maja 2024

Bilans Dnia

Ks. Chamerski: rozpoczynamy przygotowania do ŚDM!

środa, 14 września 2022 17:07 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W diecezji radomskiej rozpoczynają się przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie. Na płaszczyźnie duchowej będzie to m.in. peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa, młodego Włocha o polskich korzeniach i jednego z patronów ŚDM. Ponadto przy parafiach powstaną punkty przygotowań duchowych.

Koordynatorem Światowych Dni Młodzieży w diecezji radomskiej jest ks. Mariusz Chamerski. - Wszelkie działania mają służyć temu, aby jednoczyć i angażować młodych do wzięcia udziału w wydarzeniach diecezjalnych. Dla nas takim wydarzeniem będzie peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa. Rozpocznie się 16 października w Radomiu O ŚDM trzeba mówić wszędzie, aby pokazać bogactwo duchowe tego wydarzenia - powiedział ks. Chamerski, który był gościem Radia Plus Radom.

Przy parafiach powstaną punkty przygotowań duchowych do ŚDM. - Będziemy również prosić katechetów o wsparcie. Są przygotowane okolicznościowe konspekty, z których będzie można korzystać w szkołach. Będziemy także korzystać z mediów społecznościowych. Zostanie uruchomiona strona internetowa Młodzi Radom. Wróci też fanpage Młodzi Radom. Niebawem ruszy grupa medialna ŚDM - opowiada ks. Mariusz Chamerski.

Ważną kwestią w czasie przygotowań do ŚDM będą spotkania modlitewne. Będą się one odbywały każdego 23. dnia miesiąca. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się w Duszpasterstwie Akademickim przy ulicy Górniczej w Radomiu.

Biuro ŚDM w diecezji radomskiej nie posiada konkretnych danych odnośnie osób, które wybierają się do Lizbony. - Ale cieszymy się, że jest duże zainteresowanie. Są zapytania z parafii. Wiemy już, że grupa neokatechumenalna zadeklarowała swój wyjazd do stolicy Portugalii - powiedział ks. Chamerski.

Jest duża szansa, że młodzież z diecezji radomskiej w ramach tzw. Dni Młodych będzie przebywała w diecezji Coimbra i Beja. - Trwają wciąż rozmowy. Pomagają nam księża werbiści - mówi koordynator Światowych Dni Młodzieży w diecezji radomskiej, z którym rozmawiał Radosław Mizera: