Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

Bilans Dnia

Ewa Markowska-Bzducha: przed nami jeszcze sporo pracy przy kanalizacji

piątek, 27 października 2023 17:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Mimo tego, że gmina Wolanów w powiecie radomskim otrzymała 8 mln złotych na budowę infrastruktury kanalizacyjnej, to wyzwań na tej płaszczyźnie jest sporo. Rozmawialiśmy o tym z wójtem gminy Ewą Markowską-Bzduchą.

- Środki otrzymaliśmy od polskiego rządu. To będzie kontynuacja budowy sieci kanalizacyjnej od Radomia w kierunku zachodnim naszej gminy. W sumie powstanie 3 km sieci. Warto przypomnieć, że w tym roku kończymy podobną inwestycję o wartości 11 mln zł. Projektujemy też kolejne odcinki budowy kanalizacji - powiedziała wójt Markowska-Bzducha.

Gość Bilansu Dnia dodała, że potrzeby w tym zakresie są ogromne. - Nasza gmina jest skanalizowana w niewielkim stopniu. Musimy przygotować się do budowy własnej oczyszczalni ścieków - powiedziała Ewa Markowska-Bzducha, z którą rozmawiał Radosław Mizera: