Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

Audycje Radiowe

Prezes Zelwowiec: Rozwijamy się na wielu płaszczyznach

środa, 10 kwietnia 2024 09:30 / Autor: Marcin Prejs
Fot. PKP Intercity Remtrak
Marcin Prejs

Dwie ważne umowy podpisała kolejowa spółka PKP Intercity Remtrak. Firma nawiązała współpracę z Hitachi oraz Milwaukee.

PKP Intercity Remtrak i Grupa Hitachi podpisały umowę o współpracy w zakresie zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz usług. Bezpośrednia współpraca PKP Intercity Remtrak z Grupą Hitachi będzie obejmować między innymi najnowszej generacji produkty dla kolejnictwa związane z utrzymaniem taboru, usługi szkoleniowe, audytowe i doradcze, oraz rozwiązania i usługi IT, w tym systemy zarządzania produkcją, dokumentacją i magazynami, systemy i usługi cyberbezpieczeństwa oraz usługi inżynierii oprogramowania.

Z kolei nawiązanie współpracy z Milwaukee oznacza dla PKP Intercity Remtrak z jednej strony ujednolicenie asortymentu narzędzi używanych przy wykonywanych w zakładzie naprawach, ale również zwiększenie komfortu pracy, bezpieczeństwa i efektywności. – Zależało nam na tym, żeby zapewnić naszym pracownikom najlepszy możliwy sprzęt do pracy – podkreśla Tomasz Zelwowiec, prezes PKP Intercity Remtrak.

Prezes mówił również o planach na przyszłość. – Będziemy na pewno rozwijać się tutaj w Opocznie pod względem naprawy taboru kolejowego, głównie lokomotyw – poinformował. Zapewnił równocześnie, że spółka będzie chciała naprawiać także wagony na nie mniejszym poziomie jak dotychczas. – Dodatkowo realizujemy kontrakt w naszym drugim oddziale w Opolu na naprawę wagonów typu Combo. To jest kolejny już typ wagonów na naprawie P5, które realizujemy w jednym z naszych oddziałów – mówił. Tomasz Zelwowiec poinformował również o otwarciu nowego oddziału firmy (konstrukcyjno-technologicznego) w Poznaniu.

Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Zelwowcem, prezesem PKP Intercity Remtrak: